Liga Narodów UEFA: Cztery bramki i trzy punkty dla Macedonii, Fazlagić z debiutem

2 lata temu | 12.06.2022, 20:09

Kilka słów o meczu Macedonii Północnej.

Strzelanie dla ekipy Blagoja Milevskiego rozpoczął Enis Bardhi, który już w 4. minucie otworzył wynik pojedynku na Nacionałna Arena „Tosze Proeski”. Gospodarze poszli za ciosem i dziesięć minut później podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Bojana Miovskiego. Sto dwadzieścia sekund później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a na tablicy wyników widniał już rezultat 3:0 dla Macedonii Północnej.

Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów drużyny z Półwyspu Bałkańskiego, bowiem w 31. minucie piłka po raz czwarty zatrzepotała w siatce gości - tym razem po uderzeniu Darko Churlinova. Po przerwie Macedonia Północna - z debiutującym Enisem Fazlagiciem w składzie - w pełni kontrolowała przebieg spotkania, nie pozwalając Gibraltarowi na zbyt wiele. Taka postawa przyniosła więc im zasłużone zwycięstwo i pozycję wicelidera tabeli grupy L w dywizji C Ligi Narodów.

Macedonia Północna - Gibraltar 4:0 (4:0)