Liga Narodów: Remis Czarnogóry z Azerbejdżanem. Fatos Beqiraj bez minut

3 lata temu | 14.11.2020, 20:03

Grała kadra Wiślaka.

Podczas trwania pierwszej części meczu nieznaczną przewagę w tworzeniu dogodnych sytuacji do strzelenia bramki mieli Czarnogórcy, jednak żadna z prób nie zakończyła się strzeleniem bramki. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Igor Ivanović. Sprawiło to, że przez całą drugą połowę Czarnogórcy musieli radzić sobie bez jednego zawodnika.

Gra w przewadze sprawiła, że Azerowie osiągnęli po przerwie przewagę zarówno jeśli chodzi o posiadanie piłki, jak i o tworzenie okazji. Również w drugiej odsłonie rywalizacji zawodników obu reprezentacji zawodziła skuteczność i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Sobotni remis sprawił, że Czarnogóra w grupie C Ligi Narodów zajmuje obecnie pierwsze miejsce z dorobkiem 10. punktów po pięciu meczach. Na drugim miejscu plasuje się Luksemburg, który ma o oczko mniej. Z kolei Azerbejdżan ma na swoim koncie pięć punktów, a zamykający stawkę Cypr uzbierał dotychczas ich cztery.

Czarnogóra w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Cyprem. Ten mecz odbędzie się już 17 listopada o godzinie 20:45.

Azerbejdżan - Czarnogóra 0:0

Azerbejdżan: Magomedaliev – Salahli, Huseynov, Badalov (67' Isgandarli), Medvedev – Sadikhov (46' Sheydaev), Mustafayev (46' Dzhamalov), Garayev, Huseynov (43' Seydiyev) – Emreli, Muttallimov (81' Nadzhafov)

Czarnogóra: Mijatović – Radunović, Vujacić, Sofranac, Marusić – Haksabanović, Bakić, Scekić (81' Savicević), Ivanović – Jovetić (93' Islamović), Mugosa (58' Boljević)