TS Wisła Kraków SA

LEGENDS CORNER oficjalnie otwarty!

1 tydzień temu | 18.09.2023, 10:10
LEGENDS CORNER oficjalnie otwarty!

Stadion Miejski im. H. Reymana w Krakowie zyskał nowe wyjątkowe miejsce. Jest nim LEGEND'S CORNER zlokalizowany w przestrzeni Strefy VIP, który przywoływać ma sukcesy Wiślaków na arenie krajowej i międzynarodowej. Ten historyczny zakątek pełny jest unikatowych pamiątek z kolekcji Krzysztofa Gawła - właściciela firmy KIM Group - który jest pomysłodawcą i fundatorem utworzenia tego wyjątkowego miejsca. 

Projekt powstał dzięki inicjatywie i zaangażowaniu wiernego kibica, pasjonata wiślackiej historii i wieloletniego Partnera Wisły Kraków, który od 1997 roku czynnie uczestniczy w życiu klubu, wspierając Białą Gwiazdę na różnych polach. Dzięki pomysłowi i sfinansowaniu projektu możemy przedstawić część historii 13-krotnego mistrza Polski oraz zaprezentować ekspozycję z prywatnej kolekcji Krzysztofa Gawła, wzbogaconą o pamiątki ze zbiorów klubu.

Mecenasem projektu, który zadbał o merytoryczną oprawę prezentowanych treści jest Historia Wisły - Stowarzyszenie, które działa na rzecz historii i tradycji Białej Gwiazdy i wspiera nas od lat – zawsze bardzo aktywnie w tego rodzaju inicjatywach. Ogrom zaangażowania w ten projekt otrzymaliśmy od Zdzisława Skupnia.

Przed meczem z Chrobrym Głogów przed Lożą Prezydencką nastąpiło otwarcie LEGENDS CORNER, a zaproszeni goście, w tym byli zawodnicy Wisły Kraków, mieli możliwość jako pierwsi przyjrzeć się zgromadzonym pamiątkom. Zbiory w tej części stadionu będą systematycznie wymieniane tak, aby przybliżyć poszczególne okresy piłkarskiej działalności klubu. Miejsce ma służyć wymianie wspomnień i pielęgnowaniu pamięci o dziejach Wisły podczas spotkań pasjonatów bogatej historii Białej Gwiazdy, klubowych Legend i kibiców, którzy spędzają czas na meczach w tej części stadionu.

Udostępnij