TS Wisła Kraków SA
Akademia

KS Raba Dobczyce zasila grono klubów partnerskich!

1 miesiąc temu | 15.04.2024, 19:48
KS Raba Dobczyce zasila grono klubów partnerskich!

Kolejnym klubem, który parafował umowę partnerską z Akademią Piłkarską Wisły Kraków została Raba Dobczyce. Tym samym zespół z powiatu myślenickiego zasilił grono klubów partnerskich wiślackiej Akademii.

W zeszłym tygodniu do grupy klubów partnerskich Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków dołączyły aż dwie drużyny. Początek nowego tygodnia to kolejna podpisana umowa partnerska, tym razem z zespołem KS Raba Dobczyce. Klub, który dwa lata temu obchodził jubileusz stulecia swojego powstania, zajmuje się szkoleniem drużyn wielu kategorii wiekowych. W Dobczycach swoje piłkarskie umiejętności szlifuje około 300 młodych zawodników w wieku od 5 do 18 lat, z czego zdecydowaną większość stanowią wychowankowie.

Historia szkolenia młodzieży w dobczyckim zespole rozpoczęła się już ponad 60 lat temu. Obecnie oprócz starszych kategorii wiekowych, klub szkoli również te młodsze, dla których w 2011 roku utworzono szkółkę piłkarską. Nasz nowy partner prowadzi zajęcia na obiektach zlokalizowanych w Dobczycach. Raba dysponuje boiskiem trawiastym, a niebawem przewidywane jest ukończenie robót przy boisku ze sztuczną nawierzchnią. Większość grup młodzieżowych klubu występuje na poziomie klas okręgowych.

„Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zawiązać umowę partnerską z wiślacką Akademią. W środowisku dobczyckim Wisła Kraków zawsze była mile widziana, dlatego mogę powiedzieć, że nawet przed podpisaniem umowy czuliśmy się częścią wiślackiej rodziny. Potwierdzeniem tego jest chociażby mecz zorganizowany na stulecie istnienia Raby Dobczyce, w którym bardzo chcieliśmy zmierzyć się właśnie z Białą Gwiazdą, co ostatecznie się nam udało. Jeżeli chodzi o współpracę to chcemy, aby jak najwyżej podniósł się nasz poziom sportowy, głównie poprzez uczestnictwo naszych trenerów w stażach w Wiśle Kraków czy obserwację naszych chłopców przez wiślackich szkoleniowców. Myślę więc, że ta współpraca wniesie wiele dobrego w kwestii poziomu sportowego czy marketingowego dla naszego klubu” – powiedział wiceprezes KS Raba Dobczyce Tomasz Krasek.

Witamy w wiślackiej rodzinie!

Udostępnij