Kontynuacja piłkarskiego weekendu: Wisła - Garbarnia 2:2

1 rok temu | 11.02.2023, 14:23

Sprawozdanie z meczu #WISRES.

W pierwszej połowie stroną przeważającą byli Brązowi, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i przebywali z nią na połowie Wiślaków. Jako pierwsi klarowną sytuację wypracowali sobie jednak gracze z R22, a konkretnie Starzyński, który w 24. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z Dziekońskim, ale górą w tym pojedynku okazał się golkiper przyjezdnych. Cztery minuty później skuteczny cios wyprowadzili jednak zawodnicy Garbarni, którzy po trafieniu Assinora objęli prowadzenie.

Na remis

W drugą połowę lepiej weszli Wiślacy, którzy przejęli inicjatywę i w 64. minucie doprowadzili do wyrównania. Żyro prostopadłym podaniem uruchomił Benito, który dopełnił formalności i umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź Garbarzy nie trzeba było długo czekać, bo już minutę później na listę strzelców wpisał się Warczak, dając swojej drużynie ponowne prowadzenie. Na tym jednak strzelecki festiwal w Myślenicach się nie skończył, bowiem w 69. minucie błąd Al-Aniego wykorzystał Grzybowski i precyzyjnym strzałem po długim rogu zdobył swoją bramkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i sparingowa potyczka z Garbarnią zakończyła się remisem 2:2.

Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)
0:1 Assinor 28’
1:1 Benito 64’
1:2 Warczak 65
2:2 Grzybowski 69’

Wisła Kraków: Frątczak - Szot, Tachi (64’ Uryga), Colley, Krzyżanowski - Sapała (33’ M. Głogowski, 46’ Grzybowski), Szywacz (84’ Tokarczyk) - Starzyński (84’ Niewiadomski), Talar (64’ Urbański), Mula (46’ Żyro) - Benito (64’ Sarga).

Garbarnia Kraków: Dziekoński (60’ Al-Ani) - Warczak, Kardas (46’ Bartków), Nakrosius, Polak (46’ Marszalik) - Tymosiak, Handzlik (46’ Gądek), Dziedzic (46’ Nowak) - Słomka, Żak, Assinor.

Żółta kartka: Tachi