Koniec przygody w Lidze Europy: Rapid - Wisła 6:1

1 miesiąc temu | 01.08.2024, 22:26

Wisła Kraków w ramach II rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy rozegrała mecz wyjazdowy z Rapidem Wiedeń. Rewanżowe spotkanie rozgrywane na obiekcie Allianz Stadion zakończyło się rezultatem 6:1 dla gospodarzy. Oznacza to, że Biała Gwiazda kończy swoją przygodę z tymi rozgrywkami.

O godzinie 20:30 sędzia Michael Oliver po raz pierwszy użył swojego gwizdka i rozpoczął niezwykle interesująco zapowiadające się piłkarskie zawody. Obie ekipy z dużą energią starały się objąć szybkie prowadzenie, a na trybunach trwało na całego prawdziwe futbolowe święto.

Niestety ekipa z Krakowa dała zepchnąć się do zbyt głębokiej defensywy, co bez skrupułów wykorzystane zostało przez gospodarzy. Wybijaną piłkę na skraju pola karnego dopadł Guido Burgstaller i już w 6. minucie trafił do siatki. Angielski arbiter wskazał na środek murawy i Wiślacy musieli zabrać się za odrabianie dwubramkowej straty w dwumeczu.

Trener Kazimierz Moskal widząc to zachęcił swoich podopiecznych do wyjścia wyżej i odważniejszej gry. Podrażnieni stratą gola zawodnicy Białej Gwiazdy zaczęli dłużej utrzymywać się przy posiadaniu na połowie rywala. Obiecująco wyglądała współpraca środka pola ze skrzydłami i przenoszenie ciężaru akcji z jednej strony na drugą. Otwarta walka z wyżej notowanym przeciwnikiem wkrótce się jednak zemściła.

Drużyna Wisły do końca pierwszej części spotkania przyjęła jeszcze cztery bolesne bramki, a wynik na tablicy przed zmianą stron wskazywał na druzgocący rezultat 5:0. Z formą strzelecką na to spotkanie z pewnością trafił Burgstaller, który w mniej niż pół godziny zdobył hattricka. Mimo niesprzyjających okoliczności na wyróżnienie po stronie gości zasługiwał Chichkan, który wybronił rzut karny i kilkukrotnie ratował krakowian przed jeszcze wyższym wymiarem kary.

Zmiana stron

W drugiej połowie po serii zmian kadrowych lepiej prezentować zaczęła się linia defensywna krakowskiego zespołu. Przełożyło się to na większą liczbę sytuacji w ataku dla graczy w czerwonych strojach. Po zmianie stron najbliższy zdobycia gola był Rodado, lecz futbolówkę tuż na linii bramkowej wybronił Niklas Hedl. Po godzinie zawodów rezultat pozostawał bez zmian.

Posiadanie piłki się wyrównało i było to widoczne na boisku. W momencie gdy Wiślacy zaczynali przypominać ekipę z pierwszego spotkania, doszło do kolejnego ciosu uderzającego w drużynę trenera Moskala. Kontuzje przy stałym fragmencie odniósł Joseph Colley i okazała się ona na tyle poważna, że wymagana była interwencja ratowników medycznych. Wkrótce po tym zdarzeniu wiedeńczycy za sprawą wprowadzonego wcześniej Christopha Langa podwyższyli prowadzenie na 6:0.

Honorowego gola dla Wiślaków strzelił w 80. minucie Angel Rodado. Hiszpan po widowiskowej grze jeden na jeden z Raux-Yao zmieścił piłkę przy lewym słupku i ustalił wynik spotkania na 6:1. Był to ostatni akcent przegranego dwumeczu z austriackim Rapidem Wiedeń.

Rapid Wiedeń - Wisła Kraków 6:1 (5:0)

1:0 Burgstaller 6’