Komunikat Wisły i ZIS-u.
Koncepcje zostały wypracowane podczas spotkań przedstawicieli Gminy Miejskiej Kraków (Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Rady Miasta Krakowa i Rady Dzielnicy V Krowodrza) Wisły Kraków SA oraz Stowarzyszenia Kibiców Socios Wisła Kraków. Podczas prac projektowych brano pod uwagę nie tylko szereg uwarunkowań formalno-prawnych i możliwości infrastrukturalnych, lecz przede wszystkim kierowano się potrzebami klubu i dobrem mieszkańców. Wspólnym celem było wypracowanie wariantu satysfakcjonującego dla wszystkich zainteresowanych stron.
„Wariant nr 2 koncepcji zawiera optymalne rozwiązania, które zwiększą atrakcyjność Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie” - mówił Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. „Zależało nam na otwarciu terenu wokół stadionu, w tym przede wszystkim połączeniu go z Parkiem im. Henryka Jordana, by stworzyć przyjazną przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców naszego miasta. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć” - podkreślał dyrektor ZIS.
„Bardzo dziękujemy za włączenie Wisły Kraków do konsultacji społecznych w sprawie koncepcji kierunkowej zagospodarowania terenu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Cieszymy się, że propozycje Klubu są zbieżne z koncepcjami wystosowanymi przez ZIS i Radę oraz Zarząd Dzielnicy V Krowodrza. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej inicjatywie uda się nam wypracować rozwiązanie, które będzie korzystne dla wszystkich stron i pozwoli rozszerzyć ofertę proponowaną przez Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie, otwierając się tym samym na nowe możliwości biznesowe i eventowe” - mówił Dawid Błaszczykowski, Prezes Wisły Kraków.
Równie istotne są również inne elementy infrastruktury, które uwzględniono w zaprezentowanej koncepcji. Stronom zależy na wybudowaniu parkingów naziemnych (o lekkiej, ażurowej konstrukcji) od strony al. 3 Maja i od ul. Reymonta (co zapewni lepszą dostępność i bezpieczeństwo), a także na wyodrębnieniu przestrzeni dedykowanej pod Muzeum Wisły Kraków i Centrum Edukacyjne. Natomiast od strony al. 3 Maja mają powstać boiska treningowe dla dzieci wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym.
„Przedstawiona koncepcja jest optymalna, gdyż łączy w sobie istotne elementy niezbędne do organizacji meczów piłkarskich (co było niezwykle istotne dla przedstawicieli Wisły Kraków), ale również odpowiada na potrzeby środowiska kibiców i mieszkańców naszego miasta” - zwrócił uwagę Stanisław Moryc, Przewodniczący Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa. Wybrany projekt uwzględnia wizje i oczekiwania wszystkich stron: przedstawicieli Miasta Krakowa, Rady Dzielnicy V Krowodrza, Wisły Kraków SA i Stowarzyszenia Kibiców Socios Wisła Kraków, co samo w sobie stanowi już sukces. Kraków zyska kolejne ciekawe miejsce, które będzie atrakcyjne nie tylko dla miłośników piłkarskich emocji, ale przede wszystkim będzie przyjazne dla mieszkańców. Warto podkreślić, że cały czas trwa proces konsultacji dotyczący zagospodarowania terenu wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Jego ostatnim elementem, choć niemniej ważnym, są otwarte konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zapoznać się z wybranym projektem oraz zgłosić swoje uwagi lub pomysły. Mamy nadzieję, że zaproponowane rozwiązana spotkają się z pozytywnym odzewem z ich strony” - dodał Stanisław Moryc.
Przedstawiciele Stowarzyszenia kibiców Socios Wisła Kraków zgłosili także potrzebę uwzględnienia aspektu historycznego w tej koncepcji. Zależy im na wkomponowaniu, przy Alei Gwiazd, pomnika Henryka Reymana, w celu upamiętnienia wybitnego i zasłużonego dla Wisły i Krakowa sportowca, piłkarza, selekcjonera, działacza oraz oficera wojska polskiego.