Kilka słów o rywalu przed meczem #WISSTM.
Stal Mielec została założona 10 kwietnia 1939 roku, kiedy to powołano do życia piłkarską sekcję klubu sportowego PZL Mielec. Największe sukcesy zespołu przypadły jednak na lata 70-te XX wieku, kiedy to mielczanie 2-krotnie (w sezonie 1972/1973 oraz 1975/1976) sięgali po tytuł mistrza Polski. Wówczas barwy Biało-Niebieskich reprezentowali uznani piłkarze, którzy stanowili o sile ekipy z Mielca. Mowa tutaj między innymi o takich zawodnikach, jak Henryk Kasperczak czy Grzegorz Lato.
Znów na salonach
W 2020 roku - po 24 latach nieobecności - Stal Mielec wywalczyła awans i powróciła do rywalizacji na ekstraklasowych boiskach. W pierwszym sezonie po powrocie drużyna z województwa podkarpackiego uchroniła ligowy byt i ukończyła rozgrywki na 15. lokacie. Z kolei w obecnej kampanii piłkarze dowodzeni przez trenera Adama Majewskiego z powodzeniem poczynają sobie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy i po 20 rozegranych meczach plasują się na 8. miejscu w ligowej tabeli.
Znaczący ubytek
Inauguracja piłkarskiej wiosny nie ułożyła się jednak po myśli Biało-Niebieskich, którzy pomimo tego, że jako pierwsi objęli prowadzenie, to w finalnym rozrachunku zmuszeni byli uznać wyższość Górnika Zabrze, ulegając mu na własny stadionie 1:2. Teraz przed 2-krotnym mistrzem Polski wizyta pod Wawelem i starcie z Białą Gwiazdą. Mielczanie zmuszeni będą jednak radzić sobie bez Mateusza Maka, który w bieżącym sezonie jest jednym z liderów zespołu, o czym najlepiej świadczą liczby, gdyż urodzony w Suchej Beskidzkiej zawodnik ma na swoim koncie 7 bramek i 5 asysty.