Kilka słów o rywalu przed meczem #POGWIS.
Początki Pogoni Szczecin datuje się na 21 kwietnia 1948 roku, kiedy to powstała drużyna pod nazwą Klub Sportowy Sztorm, która przystąpiła do rozgrywek na szczeblu klasy C. W wyniku połączenia kilku szczecińskich klubów sportowych w marcu 1949 roku powołano do życia KS Związkowiec, który rozpoczął zmagania w A-klasie, po czym jego miejsce zajął Klub Sportowy Kolejarz Szczecin, występujący od 1955 roku pod nazwą Klub Sportowy Pogoń.
Na piłkarskich salonach
Pierwszy sukces podopieczni trenera Floriana Krygiera odnieśli z kolei w 1957 roku, kiedy wywalczyli wicemistrzostwo Ligi Międzywojewódzkiej i zajęli pierwsze miejsce w turnieju barażowym o II ligę. Premierowy sezon na tym szczeblu rozgrywkowym ułożył się po myśli Portowców, którzy zapewnili sobie awans do I ligi, gdzie ich przygoda nie trwała jednak zbyt długo, bowiem już po dwóch latach zmuszeni pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Rozbrat nie trwał jednak zbyt długo, bo po kolejnym roku ponownie zameldowali się wśród czołowych drużyn w kraju.
Najlepsze lata
Najlepszy okres dla drużyny ze Szczecina przypadł na lata 80-te XX wieku, kiedy w 1984 roku Pogoń zajęła trzecie miejsce, natomiast trzy lata później sięgnęła po wicemistrzostwo Polski, co do dzisiaj pozostaje największym sukcesem klubu ze stolicy województwa zachodniopomorskiego. W sezonie 2020/2021 Granatowo-Bordowi nawiązali do tamtego okresu i na zakończenie ligi mogli cieszyć się z brązowego medalu.
Z obozu wicelidera
Do starcia z Białą Gwiazdą podopieczni trenera Kosty Runjaicia przystąpią jako wicelider tabeli, który aktualnie traci zaledwie jedno oczko do prowadzącego Rakowa Częstochowa. W szeregach Dumy Pomorza z pewnością nie wystąpią Alexander Gorgon, Mariusz Malec, Kacper Smoliński oraz Benedikt Zech, którzy zmagają się z urazami.