Kilka słów o rywalu: #OLIWIS.
Początki klubu z Grudziądza sięgają 30 czerwca 1923 roku, kiedy to podjęto uchwałę o założeniu Towarzystwa Sportowego „Olympia” i powołano do życia sekcję piłki nożnej. Drużyna przystąpiła do zmagań na szczeblu A-klasy, jednak rozegrała również szereg meczów towarzyskich, mierząc się z takimi renomowanymi przeciwnikami, jak chociażby Pogoń Lwów, Polonia Warszawa czy Posnania Poznań.
Na szczeblu okręgowym
Po zakończeniu II wojny światowej zespół GKS-u został zgłoszony do rozgrywek eliminacyjnych i został zakwalifikowany do B-klasy, gdzie nie osiągał jednak satysfakcjonujących wyników. Zdecydowanie lepiej poczynała sobie z kolei drużyna juniorska, która w 1966 roku sięgnęła po tytuł mistrza okręgu, rozgrywając wiele pamiętnych spotkań.
Najwyższy pułap
Dla drużyny seniorów przełomowy okazał się sezon 1994/1995, kiedy to zawodnicy zameldowali się na poziomie centralnym, awansując na szczebel II ligi, z którą niedługo później się pożegnali, by w 1997 do niej powrócić. W kolejnych latach Olimpia zanotowała zdecydowany regres, co w przeciągu kilku sezonów przyniosło degradację do klasy okręgowej. Banicja nie trwała jednak zbyt długo, gdyż klub systematycznie piął się po kolejnych szczeblach, dzięki czemu w 2011 roku osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej historii, jakim był awans na zaplecze Ekstraklasy w sezonie 2010/2011.
Lider tabeli, ćwierćfinał Pucharu Polski
Obecnie Olimpia Grudziądz występuje na szczeblu III ligi, gdzie po rundzie jesiennej przewodzi ligowej tabeli, mając punkt przewagi nad drugą Kotwicą Kołobrzeg. Z kolei w rozgrywkach Pucharu Polski Olimpia wyeliminowała kolejno zespoły Hutnika Kraków, Warty Poznań, Lecha II Poznań oraz Świtu Dwór Mazowiecki i zameldowała się w 1/4 finału, wyrównując tym samym wynik z sezonu 2012/2013.