Kilka słów o rywalu przed meczem #ŚLĄWIS.
Początki Klubu
Śląsk Wrocław swoje początki zawdzięcza fuzji dwóch klubów z 1947 roku, które działały przy szkołach wojskowych. Mowa tutaj o Podchorążaku oraz o Pionierze.
Największe sukcesy
W 1964 roku zespół Śląska dowodzony przez Władysława Giergiela po raz pierwszy awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Drużyna z Wrocławia w Ekstraklasie grała przez pięć kolejnych sezonów, by wraz z końcem kampanii 1968/1969 opuścić rozgrywki.
Kilka lat po ponownym awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej, bo w 1975 roku, Śląsk zajął 3. miejsce w lidze, czym zapewnił sobie prawo gry w europejskich pucharach. Wojskowi świetnie rozpoczęli rozgrywki, radząc sobie z GAIS Göteborg i Royal Antwerp, jednak w 3. rundzie Pucharu UEFA wrocławianie zmuszeni byli uznać wyższość słynnego Liverpool F.C.
W sezonie 1975/76 Śląsk po raz pierwszy zdobył Puchar Polski, pokonujące w finale Stal Mielec. Po raz drugi ta sztuka udała im się w sezonie 1986/1987. W całej swojej historii wrocławianie 2-krotnie sięgali także po mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski, które wywalczyli w latach 1977 i 2012.
Niezwykle ważny mecz
Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków ma bardzo duże znaczenie dla obu zespołów. Drużyna z Wrocławia obecnej kampanii PKO Bank Polski Ekstraklasy z pewnością nie może uznać za udaną, bowiem przed rozpoczęciem kolejki zajmuje 14. lokatę z dorobkiem 31 punktów. Wisła Kraków obecnie znajduje się dwa miejsca niżej i do najbliższego rywala tracie zaledwie trzy oczka. To powoduje, że poniedziałkowa rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco.