Sylwetka Ambasadora.
Kazimierz Kmiecik urodził się 19 września 1951 roku w Węgrzcach Wielkich. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole LZS Węgrzcanka Węgrzce Wielkie, skąd później przeniósł się do Cracovii. Kolejnym krokiem w karierze była już krakowska Wisła, w której występował od 1968 do 1982 roku – z przerwą na grę w belgijskim Charleroi. W 1981 roku Kmiecik podpisał z tym klubem trzyletni kontrakt, jednak do Krakowa wrócił już po roku gry dla „Les Zèbres”, gdyż klub z Beneluxu splajtował.
Niewątpliwie największe sukcesy w swojej piłkarskiej karierze świętował grając dla Wisły Kraków. W koszulce z białą gwiazdą rozegrał 304 ligowe spotkania, w których udało mu się aż 153 razy pokonywać bramkarzy rywali, co do dzisiaj jest bezsprzecznie najlepszym wynikiem w całej historii Klubu. Kmiecik aż czterokrotnie zdobywał tytuł Króla Strzelców w polskiej lidze.
Kazimierz Kmiecik swoją skutecznością błyszczał zarówno na boiskach ligowych, jak również podczas meczów w europejskich pucharach. Przekonała się o tym chociażby Zbrojovka Brno, Brugge KV czy Malmö FF. Bramkarze wszystkich tych klubów musieli wyciągać piłkę z siatki po strzałach „Suchego”. Pseudonim ten wziął się stąd, że piłkarz Białej Gwiazdy wyróżniał się niezwykle szczupłą sylwetką. Jeden z jego kolegów z wiślackiej szatni, po zobaczeniu Kmiecika powiedział nawet: „Taki suchy i w piłkę chce grać".
Po zakończeniu swojej przygody z krakowską Wisłą, Kmiecik przeniósł się do greckiej Larissy, z którą zdobył mistrzostwo oraz puchar kraju. Kolejnymi przystankami w karierze były Stuttgarter Kickers, a także OFV Offenburg.
Kmiecik grał również w reprezentacji Polski. Rozegrał w niej łącznie 34 mecze w których strzelił osiem bramek. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata, które w 1974 roku rozgrywane były w RFN, a także Igrzysk Olimpijskich z 1972 oraz 1976 roku, które miały miejsce odpowiednio w RFN oraz Kanadzie.
Piłkarskim wzorem dla Kazimierza Kmiecika był jeden z najwybitniejszych piłkarzy ubiegłego wieku – Johan Cruyff. Holender najczęściej występował z numerem „14” na koszulce. Dokładnie taki sam numer podczas kariery w krakowskiej Wiśle chciał przywdziać Kmiecik, jednak ówczesne przepisy na to nie pozwalały. Piłkarze musieli występować wyłącznie z numerami od 1 do 11. Sprawiło to, że napastnik wybrał numer 10.
Po zakończeniu piłkarskiej kariery, Kazimierz Kmiecik postanowił spróbować swoich sił na ławce trenerskiej. Podczas swojej dotychczasowej przygody z trenowaniem, były zawodnik Białej Gwiazdy prowadził takie kluby jak chociażby Dalin Myślenice czy Garbarnia Kraków, ale przede wszystkim Wisłę Kraków. Najskuteczniejszy piłkarz w historii Białej Gwiazdy cały czas pracuje w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi zawodnikami.