TS Wisła Kraków SA

Kanały Polsat Sport pokażą mecze Wisły w eliminacjach europejskich pucharów

1 miesiąc temu | 18.06.2024, 20:00
Kanały Polsat Sport pokażą mecze Wisły w eliminacjach europejskich pucharów

Wisła Kraków to pierwszy polski klub, który w nowym sezonie piłkarskim rozpocznie walkę o europejskie puchary. Mecze Białej Gwiazdy o prawo reprezentowania naszego kraju w Europie będą transmitowane w kanałach sportowych Polsatu oraz w streamingu internetowym Polsat Box Go. Zdobywca Pucharu Polski walkę o podbój Starego Kontynentu rozpocznie 11 lipca.

Jako zdobywca Pucharu Polski Wisła Kraków zapewniła sobie udział w eliminacjach Ligi Europy UEFA. Biała Gwiazda ma długą i bogatą historię występów na arenie europejskiej. Piłkarscy fani w Polsce do dziś wspominają m.in. ćwierćfinał Pucharu Europy Mistrzów Klubowych wywalczony w 1979 roku za kadencji trenerskiej Oresta Lenczyka i z Adamem Nawałką w składzie czy pamiętne boje z Parmą, z Schalke oraz z Lazio w Pucharze UEFA w erze Henryka Kasperczaka i pokolenia tak świetnych polskich piłkarzy, jak m.in. Maciej Żurawski czy Kamil Kosowski.  

Liga Europy, a może Liga Konferencji? Transmisje w kanałach Polsat Sport

Pierwszą przeszkodą na drodze Wisły Kraków do europejskich pucharów w sezonie 2024/2025 jest kosowski klub Llapi Podujeve. Mecze pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 11 lipca, a rewanże tydzień później – 18.07.

Wszyscy kibice trzymają kciuki za awans Białej Gwiazdy, ale nawet niepowodzenie nie oznacza dla tego klubu definitywnego zakończenia przygody z europejskimi pucharami. Ewentualna porażka w eliminacjach LE sprawi, że Wisła Kraków dołączy do Śląska Wrocław i Legii Warszawa w walce o wejście do Ligi Konferencji UEFA. Fani zdobywcy Pucharu Polski mają więc zagwarantowane przynajmniej cztery mecze swoich ulubieńców na arenie europejskiej.

Transmisje z domowych spotkań Białej Gwiazdy dostępne będą w kanałach Polsat Sport oraz w streamingu internetowym Polsat Box Go, czyli tak samo jak w przypadku wspomnianych wcześniej spotkań Śląska i Legii w eliminacjach LKU.

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.

Z ofertą publicznego odtwarzania dla obiektów HoReCa można zapoznać się pod adresem www.publiczneodtwarzanie.pl

Udostępnij