TS Wisła Kraków SA

Kamil Kaczówka dołącza do drugiego zespołu Wisły Kraków!

1 tydzień temu | 09.02.2024, 17:08
Kamil Kaczówka dołącza do drugiego zespołu Wisły Kraków!

Do drugiej drużyny Białej Gwiazdy na zasadzie transferu czasowego dołączył 19-letni Kamil Kaczówka. Młody skrzydłowy został wypożyczony z Wolanii Wola Rzędzińska na czas nadchodzącej rundy wiosennej, a więc do 30 czerwca 2024 roku. W porozumieniu zawarto również opcję wykupu zawodnika.

Urodzony 11 lutego 2004 roku Kamil Kaczówka jest wychowankiem ligowego rywala drugiej drużyny Wisły Kraków – Wolanii Wola Rzędzińska. 19-latek bronił jej barw przez wiele lat, w tym czasie przechodząc przez kolejne grupy młodzieżowe. W sezonie 2019/2020 przeniósł się do Stali Mielec, gdzie występował w kategorii juniora młodszego oraz starszego. Następnie powrócił do Wolanii, dla której w rundzie jesiennej obecnej ligowej kampanii na poziomie JAKO IV Ligi rozegrał 14 spotkań, w których dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali.

„Jestem bardzo zadowolony i ogromnie dumny z tego, że trafiłem do Wisły Kraków. Pochodzę z małej miejscowości, a teraz moje życie się zmienia. Podpisałem pierwszy profesjonalny kontrakt i jestem wdzięczny klubowi za otrzymaną szansę. Chcę za nią bardzo podziękować, pomagając chłopakom w awansie i prezentując się na boisku jak najlepiej” – mówi 19-latek.

„W drużynie czuję się świetnie. Wciąż poznaje kolegów z drużyny oraz trenerów, ale mogę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Uważam, że moją mocną stroną zdecydowanie jest szybkość. Dobrze radzę sobie również w walce w powietrzu oraz w momencie wprowadzania piłki. Jeżeli chodzi o cele to przede wszystkim chcemy awansu do III ligi. Bardzo chcę pokazywać się z jak najlepszej strony, aby w przyszłości dać sobie szansę pozostania tu na stałe i grę w pierwszej drużynie” – stwierdził nowy nabytek Białej Gwiazdy.

Kamil, gratulujemy i życzymy powodzenia! 

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny
Sponsor Techniczny
Sponsorzy
Sponsor Motoryzacyjny