Jeden mecz, dwie różne połowy: Wisła - ŁKS 2:2

1 rok temu | 08.10.2022, 00:23

Sprawozdanie z meczu #WISŁKS.

Premierowe spotkanie Radosława Sobolewskiego w roli trenera Białej Gwiazdy rozpoczęło się od aktywnej gry Wiślaków w ofensywie, którzy próbowali znaleźć słabe strony przeciwnika i zyskać przewagę. Po kilku niebezpiecznych okazjach wreszcie udało się zdobyć bramkę. W 30. Minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową uderzył Jaroch, który skierował piłkę do siatki. Krakowianie nie zamierzali jednak na tym poprzestać i już osiem minut później podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Fernández, który pewnie egzekwował rzut karny.

Stracona przewaga

W drugiej części spotkania ŁKS ruszył do odrabiania strat i w 57. minucie zdobył bramkę kontaktową, kiedy to po celnym dośrodkowaniu z narożnika boiska najlepiej w polu karnym odnalazł się Monsalve, który celnym strzałem głową pokonał Biegańskiego. Wiślacy nie odpuszczali i stwarzali kolejne okazje, które mieli między innymi Talar i Cissé, jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać dobrze dysponowanego Bobka. To, co nie udało się gospodarzom, powiodło się gościom, którzy w 77. Minucie doprowadzili do wyrównania po tym, jak efektownym strzałem z dystansu popisał się Pirula, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:2.

Wisła Kraków - ŁKS Łódź 2:2 (2:0)
1:0 Jaroch 30’
2:0 Fernández (k.) 38’
2:1 Monsalve 56’
2:2 Pirulo 77’

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch, Colley, Łasicki (84’ Moltenis), Gruszkowski – Duda (65’ Plewka), Basha (72’ Talar) - Młyński (84’ Starzyński), Fernández, Hugi (65’ Cissé) - Rodado

ŁKS Łódź: Bobek - Tutyskinas, Monsalve ( 69’ Marciniak), Dąbrowski, Lorenc, Dankowski - Kort, Ochronchuk (69’ Janczukowicz)- Biel (55’ Trąbka), Radaszkiewicz (55’ Balongo), Pirulo

Żółte kartki: Łasicki, Młyński, Colley - Monsalve

Sędziował:Paweł Raczkowski (Warszawa)