Gorycz porażki przy R22: Wisła - Stal 0:1

2 lata temu | 12.02.2022, 18:02

Sprawozdanie z meczu #WISSTM

Pierwszy ligowy mecz w 2022 roku przyniósł cztery zmiany w wyjściowym składzie Białej Gwiazdy w porównaniu do starcia z Rakowem. Defensywę współtworzyli tacy zawodnicy, jak Michal Frydrych oraz Sebastian Ring, z kolei w linii pomocy znalazło się miejsce dla Nikoli Kuveljicia oraz Dora Hugiego.

Gospodarze nie zamierzali zbyt długo czekać i wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego przeszli do realizacji swoich założeń. Wysoko ustawieni Wiślacy dłużej utrzymywali się przy piłce i już w 4. minucie postraszyli Stalowców, kiedy to niewiele z rzutu wolnego pomylił się Hugi. Podopieczni trenera Adama Majewskiego przetrzymali jednak napory Białej Gwiazdy i w 11. minucie otworzyli wynik spotkania, a na listę strzelców wpisał się Tomasiewicz. Pomocnik Stali najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i umieścił piłkę w siatce.

Wisła ruszyła do odrabiania strat, ale przyjezdni umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Krakowanie na wszelkie sposoby próbowali jednak defensywę Stali, zawiązując najwięcej ataków oskrzydlających. Nie wpłynęło to jednak na wynik, który do przerwy nie uległ już zmianie.

Bez zmiany wyniku

Od początku drugiej połowy trwał pościg Białej Gwiazdy, która wypatrywała trafienia kontaktowego. Trener Adrián Guľa poszukiwał z kolei sposobu na zwiększenie siły rażenia swojego zespołu, skutkiem czego na placu gry pojawili się między innymi Luis Fernández i Zdeněk Ondrášek. Mimo iż optyczna przewaga była po stronie Wiślaków, to bili oni głową w mur i nie potrafili sforsować zasieków Biało-Niebieskich, skutkiem czego potyczka przy R22 zakończyła się zwycięstwem Stali Mielec, która pokonała Wisłę Kraków 1:0.

Wisła Kraków - Stal Mielec 0:1 (0:1)
0:1 Tomasiewicz 11’

Wisła Kraków: Biegański – Ring, Colley, Frydrych, Szot (46’ Gruszkowski) – Kuveljić (46’ Fernández), Fazlagić – Hugi (58’ Młyński), Škvarka (78’ Starzyński), Savić (58’ Ondrášek) – Kliment

Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbadzhiyski, Kasperkiewicz (71’ Matras), Żyro – Tomasiewicz (78’ Wrzesiński), Urbańczyk – Hinokio, Sitek (81’ Szczutowski), Domański (71’ Granlund)

Żółte kartki: Fazlagić, Gruszkowski - Kasperkiewicz, Hinokio

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)