Gol w końcówce dający Wiślaczkom kolejną wygraną

3 lata temu | 18.09.2021, 19:57

Piłkarki Białej Gwiazdy.

Wiślaczki z dużą przewagą

Piłkarki krakowskiej Wisły od początku meczu chciały narzucić swój styl gry, konstruując sporą liczbę okazji do zdobycia pierwszej bramki, ale rywalki Białej Gwiazdy postawiły na szczelną obronę, która w wielu sytuacjach uniemożliwiała Białej Gwieździe postawienie „kropki nad i”. Drużynie z Wiśniowej nie udało się jednak ustrzec przed stratą gola w pierwszych 45 minutach, bowiem po raz kolejny w tym sezonie swoją skutecznością popisała się Kinga Łatka, która z około 20 metrów zaskoczyła bramkarkę przeciwniczek. Po zdobyciu gola Wiślaczki starały się podwyższyć prowadzenie, ale na uwagę zasługuje dobra dyspozycja bramkarki rywalek, która wielokrotnie ratowała swój zespół.

Zwycięstwo mimo dobrej dyspozycji bramkarki

W drugiej połowie obraz gry niewiele różnił się od tego, co mogliśmy oglądać w pierwszej połowie. Krakowianki nadal aktywnie atakowały pole karne rywalek, ale po raz kolejny dobrze zachowywała się linia defensywna przeciwniczek Białej Gwiazdy. W końcu arbiter odgwizdał nieprzepisowe zagranie jednej z zawodniczek Wisły i przyznał rzut wolny dla gości. Jak się chwilę później okazało, był to na tyle skuteczny stały fragment gry, że Weronika Bulanda musiała wyciągać piłkę z siatki. W końcowym fragmencie meczu Zuzanna Biernacka zagrała piłkę w pole karne, tam dobrze po raz kolejny odnalazła się Kinga Łatka i ustaliła wynik meczu na 2:1 dla krakowskiej Wisły.

Lubomir Wiśniowa – Wisła Kraków 1:2 (0:1)
Gole dla Wisły: Kinga Łatka x2

Skład Wisły Kraków: Weronika Bulanda – Patrycja Rakoczy, Zuzanna Szczypińska, Angelika Biskup, Kinga Łatka, Aleksandra Łagowska, Zuzanna Biernacka, Natalia Korczyk, Małgorzata Kołodziejska, Zuzanna Pokorniak.