Filipek: Wyszliśmy z trudnego momentu

3 lata temu | 15.11.2020, 13:24

Rozmowa z trenerem CLJ U-18 po meczu z Legią.

Trener krakowskiej Wisły zwrócił uwagę na fakt, że już początek meczu zwiastował zacięte spotkanie, w którym trudno jednoznacznie było wskazać faworyta. „Pierwsze piętnaście minut meczu było dość wyrównane. Później strzeliliśmy bramkę, ale od 20. minuty Legia przejęła kontrolę nad meczem. Widać było dużą jakość piłkarską w drużynie z Warszawy. W nasze szeregach wkradła się masa błędnych decyzji i nieporozumień, a w tym czasie straciliśmy dwie bramki” - rozpoczął Filipek.

Dwa oblicza

Trener Białej Gwiazdy zaznaczył jednak, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, zwłaszcza z drugich 45 minut, w których udowodnili swoją wartość. „W przerwie musieliśmy sobie poważnie porozmawiać, szczególnie o tym, co robiliśmy na początku meczu i pod koniec drugiej części pierwszej połowy. Przeprowadziliśmy zmiany i wyszliśmy na drugą odsłonę jako drużyna. Mogę powiedzieć, że jestem dumny z tego, jak graliśmy w piłkę, bo cały czas byliśmy w jej posiadaniu, kreując sobie sytuacje. Mieliśmy ich około pięciu, sześciu, z czego jedną wykorzystaliśmy. Legia oczywiście też miała dwie bardzo groźne kontry i sytuacje z akcji. Mecz kończy się wynikiem 2:2 i myślę, że trzeba uszanować ten punkt, natomiast pozostaje pewien niedosyt, bo mogliśmy pokusić się o zwycięstwo” - powiedział trener, dodając: „W drugiej połowie drużyna zagrała tak, jakbym sobie tego życzył. Na gorąco nie mogę mieć większych zastrzeżeń do naszej dyspozycji w drugiej części spotkania. Mam jednak pretensje do zespołu o pierwszą połowę. Zawodnicy nie wykonywali tego, co założyliśmy sobie przed meczem. Od strzelonej bramki nie wyglądaliśmy jak zespół - nie broniliśmy dobrze i nie utrzymywaliśmy się przy piłce. Uważam natomiast, że druga odsłona była świetna w naszym wykonaniu. Graliśmy w piłkę, broniliśmy, kontrowaliśmy. Jestem dumny, bo wyszliśmy z trudnego momentu. Nie tylko charakterem, ale także umiejętnościami piłkarskimi”.

Z szacunkiem dla rywala

Na koniec opiekun młodych Wiślaków pochwalił ekipę ze stolicy, która ma w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników. „Drużyna Legii jest naprawdę solidna. Mają zawodników o dużych umiejętnościach. Jest to bardzo dobry zespół i myślę, że ten mecz to potwierdził” - zakończył.