Fakty o rywalu: Górnik Łęczna

1 rok temu | 02.06.2023, 09:16

Fakty o rywalu przed meczem #GKŁWIS.

Zespół z Łęcznej w ligowej tabeli zajmuje obecnie 12. lokatę, mając w swoim dorobku 40 punktów. W minionej kolejce podzielił się on punktami w wyjazdowym spotkaniu ze znajdującym się nieco wyżej w stawce Chrobrym Głogów, remisując 1:1.

Na remis

Łęcznianie są drużyną, która dość często w minionych spotkaniach mogła dopisać do swojego dorobku po jednym oczku. Z ostatnich 12 ligowych pojedynków podopieczni trenera Ireneusza Mamrota aż połowę z nich kończyli remisując - w tym dwa poprzednie starcia.

Niewygodni dla faworytów

Sobotni rywal krakowian plasuje się dopiero w drugiej połowie tabeli i w obecnych rozgrywkach skupiał się na pozostaniu na pierwszoligowym szczeblu, może on pochwalić się spotkaniami, w których urywał punkty drużynom walczącym o te najwyższe cele. Górnik na wiosnę zwyciężał lub co najmniej remisował w meczach z ŁKS-em Łódź, Ruchem Chorzów oraz Bruk-Bet Termalicą. Ponadto okazał się on lepszy również od Wiślaków, którzy na początku listopada ulegli mu przy R22 1:2.

Trudny teren

Górnik od dłuższego czasu dzierży tytuł niepokonanej przed własną publicznością ekipy. Piłkarze trenera Mamrota na stadionie przy al. Jana Pawła II nie przegrali ośmiu kolejnych ligowych spotkań, nie dając się ograć m.in. faworytom wymienionym powyżej. Wisła Kraków stanie przed szansą zakończenia imponującej serii łęcznian już w najbliższą sobotę