Fakty o rywalu: Chrobry Głogów

1 rok temu | 29.03.2023, 15:00

Fakty o rywalu przed meczem #WISCHR.

Ekipa Chrobrego Głogów w nie najlepszy sposób rozpoczęła rundę wiosenną, bowiem piłkarze trenera Marka Gołębiewskiego tylko raz mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów, kiedy to pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice 3:1. Poza tym starciem sobotni rywal Wiślaków raz remisował i aż czterokrotnie schodził z boiska pokonany. W ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną Chrobry podejmował na własnym terenie ekipę Zagłębia Sosnowiec i właśnie to spotkanie zakończyło się wspomnianym wcześniej bezbramkowym remisem.

Strzelecka niemoc

Drużyna z Głogowa po przerwie zimowej nie radzi sobie najlepiej pod względem zdobyczy bramkowych, ponieważ w dotychczas sześciu rozegranych spotkaniach zespół zaledwie trzykrotnie znalazł receptę na pokonanie golkipera rywali. Ponadto Chrobremu nie udało się strzelić gola w żadnych z ostatnich trzech ligowych meczów.

Pragnienie awansu

W zeszłym roku Pomarańczowo-Czarni zaimponowali solidnymi występami, które poskutkowały grą w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze z Głogowa pokonali wtedy Arkę Gdynia, lecz w finale baraży ulegli Koronie Kielce i to właśnie ona ostatecznie awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chrobry mimo aktualnej dyspozycji z pewnością będzie chciał wrócić na właściwe tory i jeszcze pokusić się o wejście do strefy barażowej, co umożliwiłoby podjęcie walki o promocję. Obecnie zespół znajduje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów, lecz do strefy barażowej traci tylko trzy oczka.

Szansa na rewanż

Wisła Kraków w swojej dotychczasowej historii mierzyła się z Chrobrym czterokrotnie. Sobotni pojedynek będzie więc piątym przetarciem pomiędzy obiema stronami. Bilans tych spotkań minimalnie przemawia na korzyść Białej Gwiazdy, która dwukrotnie okazywała się lepsza. Poza tym padł jeden remis, a raz to Chrobry był górą. Ostatnie starcie pomiędzy drużynami zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Głogowa, którzy pokonali u siebie krakowian 2:1. W sobotę Wiślacy będą mieli więc doskonałą okazję do zrewanżowania się.