Eliminacje mistrzostw Europy U-21: Pięć bramek i trzy punkty dla Polski, 61 minut Gruszkowskiego

2 lata temu | 02.06.2022, 22:23

Sprawozdanie z meczu Polski U-21.

Polacy nie zamierzali zbyt długo czekać i wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra wzięli sprawy w swoje ręce. Taka postawa zaowocowała już w 4. minucie, kiedy to drogę do bramki rywala odnalazł Bartosz Białek, który otworzył wynik czwartkowej potyczki. Goście zdominowali gospodarzy i poszli po więcej, skutkiem czego w 17. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 2:0, a z drugiego trafienia cieszyć się mógł Białek. Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów Biało-Czerwonych podczas pierwszej części spotkania, bowiem w 33. minucie w protokole zapisał się Michał Skóraś, który pewnym uderzeniem podwyższył przewagę podopiecznych trenera Stolarczyka.

Ta przewaga nie stopniała również po przerwie, kiedy to Polska konstruowała składne akcje, stwarzając kolejne okazje pod bramką strzeżoną przez Amaciego. Ten zmuszony był sięgnąć po futbolówkę do siatki jeszcze w 82. minucie po tym, jak atak Orłów sfinalizował Jakub Kałuziński, a także siedem minut później, kiedy wynik meczu pewnym uderzeniem z rzutu karnego ustalił Białek, kompletując hat trick.

San Marino U-21 - Polska U-21 0:5 (0:3)