Eliminacje mistrzostw Europy U-21: Komplet punktów z San Marino. Cały mecz Gruszkowskiego, występ Młyńskiego

2 lata temu | 12.10.2021, 18:22

Wiślacy zagrali w kadrze U-21.

Spotkanie w Kielcach Polacy rozpoczęli od zdecydowanych ataków, zmuszając przyjezdnych do zachowania szczególnej czujności w defensywie. W 8. minucie Biało-Czerwoni po raz pierwszy postraszyli gości i przeprowadzili trójkową akcję zakończoną celnym uderzeniem Mateusza Bogusza. Gospodarze zyskali przewagę i długo wymieniali podania, lecz w ich poczynaniach brakowało dokładności i pomysłu na to, jak przedrzeć się przez linię obronną drużyny z Półwyspu Apenińskiego. Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka próbowali uderzeń z dystansu, co jednak nie sprawiało problemu De Angelisowi, który w 29. minucie w końcu skapitulował. Golkiper San Marino wypiąstkował dośrodkowaną piłkę wprost pod nogi Bogusza, a ten z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Kolejne minuty upływały na nieudanych próbach gospodarzy, którzy zintensyfikowali swoje działania i poszukiwali kolejnych trafień. Te jednak nie padły, skutkiem czego do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla Polski.

Bogatsi o trzy punkty

Po przerwie Orły nie poprzestawały w swoich działaniach i konsekwentnie parły do przodu. Taka postawa zaowocowała drugim trafieniem autorstwa Jakuba Kamińskiego. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski minął dwójkę obrońców i mierzonym uderzeniem po dalszym słupku podwyższył prowadzenie gospodarzy. Dwie minuty później zawodnik Lecha Poznań stanął przed kolejną szansą, lecz tym razem minimalnie się pomylił. Skuteczność zaprezentował z kolei Łukasz Bejger, który w 66. minucie umiejętnie wykorzystał dogranie Bogusza z rzutu rożnego i przelobował wyraźnie zaskoczonego De Angelisa. Polacy starali się jeszcze powiększyć swoją przewagę, lecz tego dnia więcej bramek już nie padło, skutkiem czego starcie w stolicy województwa świętokrzyskiego zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:0.

Polska U-21 - San Marino U-21 3:0 (1:0)
1:0 Bogusz 29’
2:0 Kamiński 61’
3:0 Bejger 66’

Polska U-21: Miszta - Karbownik ­- Nawrocki, Bejger, Gruszkowski - Bogusz, Czyż (54’ Poręba), Żurawski (74’ Kubica) - Kamiński (73’ Młyński), Szymczak (60’ Benedyczak), Wędrychowski (60’ Szelągowski)

San Marino U-21: De Angelis - Franciosi, Tomassini, Filippo Santi, Moretti - Matteoni - Pancotti (55’ Cecchetti), Ciacci (85’ Pasquinelli) , Dolcini, Rosti (46’ Contadini) - Simone Santi (27’ Toccaceli’ 85’ Nanni)