Eliminacje mistrzostw Europy U-19: Zwycięstwo z Estonią, Duda na ławce rezerwowych

1 rok temu | 24.09.2022, 20:06

Sprawozdanie z meczu reprezentacji Polski U-20.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Gdyni zmuszeni byli czekać do drugiej połowy, a konkretnie do 64. minuty, kiedy to rzut karny na otwierające trafienie zamienił wprowadzony na boisko Tomasz Pieńko. Zawodnik Zagłębia Lubin nie zwolnił tempa i już cztery minuty później po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0 dla Polski.

Po dwóch rozegranych meczach Biało-Czerwoni mają na swoim koncie komplet punktów i plasują się na pierwszym miejscu w tabeli grupy 5. We wtorek podopiecznych trenera Marcina Brosza czeka z kolei starcie z rówieśnikami z Włoch.

Polska U-19 - Estonia U-19 2:0 (0:0)
1-0  Pieńko 64' (k.)
2-0  Pieńko 68'

Polska U-19: Zych - Matyjewicz, Kozubal, Michalski, Drapiński - Bugaj (79’ Kolan), Kowalczyk (46’ Urbański), Oyedele, Brzozowski (87’ Kurowski) - Antczak (56’ Chmiel), Mucha (46’ Pieńko)

Estonia U-19: Nomm - Palutaja, Vaher, Kane, Merilai - Sakarias, Vetkal - Eerme (46’ Ounapuu) - Sillamaa (65’ Kondratski), Luts (46’ Svedovski)