Eliminacje mistrzostw Europy U-19: Polska lepsza od Bośni i Hercegowiny, Duda bez występu

2 lata temu | 21.09.2022, 20:34

Sprawozdanie z meczu młodych Polaków.

Spotkanie w Trójmieście od początku układało się po myśli podopiecznych trenera Marcina Brosza, którzy od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku, poszukując otwierającego trafienia. To nadeszło w 40. Minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kowalczyk, dzięki czemu młodzi Polacy mogli schodzić do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni próbowali powiększyć swoją przewagę, ale długimi fragmentami nie potrafili zaskoczyć defensywy Bośniaków. Wszystko zmieniło się jednak dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to Michalski wykorzystał dogranie Brzozowskiego i umieścił piłkę w siatce, pieczętując tym samym zwycięstwo Polaków 2:0.

Polska U-19 - Bośnia i Hercegowina U-19 2:0 (1:0)
1:0 Kowalczyk 40’
2:0 Michalski 88’

Polska U-19: Zych - Matysik (64’ Matyjewicz) Michalski, Kozubal (73’ Oyedele), Drapiński - Bugaj, Kowalczyk (83’ Kolan), Urbański, Guercio (46’ Brzozowski) - Pieńko, Chmiel (64’ Mucha)

Bośnia i Hercegowina U-19: Prslja - Mulacić (27’ Mijatović), Pestić, Smajić, Susić (46’ Pramenković) - Alisah (84’ Kovac), Krdzalić (75’ Prskalo) - Ramić, Plavcić (46’ Kocević), Sakota - Kahvić

Żółte kartki: Guercio, Urbański, Kowalczyk - Alisah, Mijatović, Pramenković