Eliminacje mistrzostw Europy U-19: Pewne zwycięstwo z Maltą, bramki Starzyńskiego i Hoyo-Kowalskiego

2 lata temu | 09.10.2021, 19:40

Młodzi Polacy ogrywają rówieśników.

Już od samego początku pierwszej części meczu Polacy zaznaczali swoją przewagę na boisku, ustawiając się wysoko na połowie rywali i starając się narzucić swój styl gry. Mecz rozpoczął się od serii ataków z ich strony, z kolei Maltańczycy zmuszeni byli do szybkich reakcji w obronie. Pierwszy kwadrans przebiegał pod wyraźne dyktando podopiecznych Mariusza Rumaka, a kluczowy moment nastąpił w 19. minucie. Wówczas Mariusz Fornalczyk zaatakował prawą stroną dobiegając do linii końcowej, następnie skierował futbolówkę w stronę Adriana Bukowskiego, który pokonał golkipera gości i tym samym otworzył wynik spotkania. Mimo to przeciwnicy odzyskali nieco swobody w grze, agresywnie przejmując piłkę, ale ostatecznie nie potrafili zagrozić bramce Jakuba Ojrzyńskiego. Zwieńczeniem dobrej postawy Polaków w pierwszej połowie był gol zdobyty przez Wiślaka znajdującego się obecnie na wypożyczeniu w Hutniku Kraków - Daniela Hoyo-Kowalskiego. W 37. minucie obtońca wykorzystał dośrodkowanie Krystiana Palacza z rzutu rożnego i głową skierował piłkę wprost do siatki rywali.

Przewaga Polaków

Po przerwie dominacja reprezentacji Polski wciąż utrzymywała się, jednak tempo gry spadło. Maltańczycy zaczęli częściej meldować się przy piłce, zmuszając gospodarzy do wysokiego pressingu oraz podejmując próby rozpoczynania akcji krótkimi podaniami z własnego pola karnego. Z kolei Polacy sukcesywnie konstruowali kolejne składne akcje i szukali szansy na zdobycie bramki. W 77. minucie doskonałej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Mateusz Łęgowski. Piłkarz chciał uratować próbę strzału Piotra Starzyńskiego, ale finalnie spudłował. Kilka chwil później po faulu na młodym Wiślaku arbiter podyktował rzut karny, Aleksander Buksa pewnie uderzył w dolny róg i od tego momentu Polacy prowadzili już 3:0. Kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił Piotr Starzyński, który skutecznie posłał głową futbolówkę w światło bramki rywali.

Polska U-19 - Malta U-19 4:0 (2:0)
1:0 Bukowski 19’
2:0 Hoyo-Kowalski 36’

3:0 Buksa 81’ (k.)
4:0 Starzyński 90+3

Polska U-19: Ojrzyński - Mosór, Hoyo-Kowalski, Bieroński (46’ Lipp) - Neugebauer - Borowski (65’ Marczuk), Urbański (46’ Łęgowski), Bukowski, Palacz – Fornalczyk (56’ Starzyński), Buksa (85’Włodarczyk)

Malta U-19: M. Spiteri - Agius (80’ Dale), Cutajar, N. Micallef, Leonardi - Gambin, Zammit, Vassallo (58’ J.Micallef), Sultana (67’ Crossey) - Cross (67’ Borg), Attard (58’ A.Spiteri)