Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: Remis Bośni i Hercegowiny z Kazachstanem, 90 minut Żukowa

3 lata temu | 07.09.2021, 22:59

Występ Żukowa w meczu z udziałem Kazachstanu.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla drużyny gospodarzy, bo już w 18. minucie mogli otworzyć wynik spotkania, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Kolejną sytuację bramkową również w pierwszej połowie wypracowała sobie reprezentacja Bośni i Hercegowiny, jednak na pierwsze trafienie trzeba było jednak czekać do drugiej połowy, kiedy to w 52. minucie Islambek Kuat umieścił piłkę w bramce i dał prowadzenie drużynie z Kazachstanu. Przewaga gości nie trwała długo, bo już w 75. minucie Miralem Pjanic wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania wyniku. Kilkanaście minut później Luka Menalo dał Bośniakom kolejną nadzieję, zdobywajac gola na 2:1. Doliczony czas gry dobrze wykorzystali jednak goście, którzy za sprawą trafienia Baktiyora Zaynutdinova wyrównali stan meczu.

Pomocnik Wisły Kraków Gieorgij Żukow spędził na murawie pełne 90 minut. Mimo że Kazachstan zdobył ważny punkt, nadal zajmuje ostatnią lokatę w grupie. Mecz rewanżowy zaplanowano na 9 października.

Bośnia i Hercegowina - Kazachstan 2:2 (0:0)
0:1 Islambek Kuat 52’
1:1 Miralem Pjanic 75’
2:1 Luka Menalo 86’
2:2 Baktiyor Zaynutdinov 90+5’