Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: Kolejne zwycięstwo Ghany, Yeboah bez występu

2 lata temu | 12.10.2021, 17:06

Sprawozdanie z meczu Ghany.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem lepszej gry reprezentacji Ghany, która częściej gościła pod bramką rywala. Mimo że to piłkarze z Zimbabwe mieli większy procent posiadania piłki podczas pierwszych 45 minut, to w 31. minucie sędzia wskazał na rzut wolny dla gości, a do piłki podszedł Thomas Partey i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza przeciwnika.

W drugiej połowie gra wyrównała się. Przewaga Ghany nie była już tak widoczna, co przełożyło się nie tylko na bardziej zbliżone posiadanie piłki, ale także sytuacje bramkowe. Niestety żadnej z drużyn podczas drugiej części meczu nie udało się trafić do siatki przeciwnika, a mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Ghany.

Reprezentacja Ghany - w tabeli grupy G - ma obecnie 9 punktów po rozegraniu 4 spotkań, co daje jej na ten moment 1. miejsce. W przypadku ewentualnego zwycięstwa Republiki Południowej Afryki nad Etiopią Ghana spadnie na 2. miejsce. Ten mecz odbędzie się 12 października o godzinie 18.00. W następnym meczu eliminacyjnym, który zaplanowano na 13 listopada 2020 roku, Ghana zagra na wyjeździe z Etiopią.

Zimbabwe - Ghana 0:1 (0:1)
0:1 Thomas Partey 31'

Zimbabwe: Shumba - Kutsanzira, Mudimu, Hadebe, Galloway - Nakamba, Madzongwe - Billat (89' Mahachi), Muson, Zemura (70' Chikwende), Dzvukamanja (64' Mutizwa)

Ghana: Wollacott - Baba I., Djiku (75' Aidoo), Mensah, Amartey - Baba A., Partey - Sulemana (60' Kyereh), Kudus, Ayew (86' Owusu) – Tetteh (87' Ekuban)