TS Wisła Kraków SA

Ekokubki na R22

1 tydzień temu | 07.07.2024, 15:02
Ekokubki na R22

Decyzja o wprowadzeniu Ekokubków na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie to krok w kierunku poprawy jakości obsługi kibiców oraz dbałości o system ekologiczny. Tak też się stało! Podczas ostatniego meczu w sezonie 2023/2024 kibice Białej Gwiazdy mogli skorzystać z systemu kaucjonowanych ekokubków wielorazowego użytku, który będzie obecny na R22 także podczas zbliżających się spotakń.

Wprowadzona - obowiązkowa dyrektywa 1 lipca 2023 roku dotycząca produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych ma na celu ograniczenie stosowania najbardziej zanieczyszczających środowisko produktów, jak również wszystkich produktów wykonanych z oksydegradowalnych tworzyw sztucznych oraz narzędzi połowowych zawierających tworzywa sztuczne. Według szacunków produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych objęte środkami niniejszej dyrektywy stanowią około 86% produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych znajdowanych na plażach w Unii Europejskiej. Ekokubki to bezpieczeństwo spożywania napojów, a także komfort. Kubki są w pełni jest bezpieczne dla zdrowia.

System działania ekokubków jest prosty - przy zakupie napoju kibic otrzymuje kubek, za który doliczana jest kaucja zwrotna. Po zakończeniu konsumpcji może kubek zwrócić i otrzymać kaucję lub, rezygnując z kaucji, zatrzymać go na własność. Dzięki temu kibic ma możliwość skompletować swoją kolekcję ekokubków. Wzory na kubkach są unikatowe, przez co niosą za sobą wiślackie wspomnienia. Każdy, kto posiada w domu wiślacki ekokubek może go przynieść na stadion i bez opłaty wymienić na nowy, zakupując napój w punkcie cateringowym.

Kubki wielorazowe zostały wprowadzone na wszystkich sektorach w punktach cateringowych. Koszt kaucji wynosi 15 zł.

Po raz kolejny dziękujemy Socios Wisła Kraków za wyjątkowe zaangażowanie i współpracę przy realizacji kolejnego projektu, mającego zapewnić dalszy rozwój Klubu. To dzięki pomocy Socios Wisła udało się w pełni sprostać unijnym wymaganiom i dzięki temu każdy kibic Wisły Kraków ma możliwość korzystać z ekokubków,a dzięki temu razem z nami dbać o środowisko.

I Ty dołącz do Socios i wspieraj Białą Gwiazdę! ZOSTAŃ SOCIOS

Udostępnij