Dwa kroki od Ekstraklasy: Górnik Ł. - Wisła 0:3

1 rok temu | 03.06.2023, 20:27

Sprawozdanie z meczu #GKŁWIS.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Krakowa, którzy zyskali optyczną przewagę i już w 13. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Żyro, który wykorzystał prostopadłe podanie Sapały i mierzonym strzałem pokonał Gostomskiego. Przed przerwą Wiślacy zadali jeszcze jeden cios, który tym razem wyprowadził Szot, podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Walka trwa

Po zmianie stron Górnicy na wszelkie sposoby próbowali sforsować defensywę Wisły, która pozostała jednak nieugięta i dzielnie odpierała ataki podopiecznych trenera Mamrota. Ostatnie słowo należało do Białej Gwiazdy, a konkretnie do Młyńskiego, który trafił na 3:0 i przypieczętował zwycięstwo Wisły! Wisły, która pozostaje w grze o awans i już we wtorek w półfinale baraży zmierzy się z Puszczą Niepołomice.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
0:1 Żyro 14’
0:2 Szot 29’
0:3 Młyński 86’

Górnik Łęczna: Gostomski - Zbozień, Biernat, De Amo, Dziwniel (87’ Turek) - Kryeziu, Pierzak (62’ Szramowski) - Kozak, Gąska (76’ Łychowydko), Krykun (87’ Bednarczyk) - Podliński (87’ Żabiński)

Wisła Kraków: Biegański - Villar (67’ Talar), Colley, Łasicki, Szot, Junca (46’ Młyński) - Basha (62’ Duda), Sapała (81’ Igbekeme) - Żyro, Rodado, Fernandez (81’ Błaszczykowski).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Żółte kartki: Pierzak, De Amo - Sapała, Duda