Cztery bramki za trzy punkty: Wisła - Górnik Łęczna 4:0

9 miesięcy temu | 10.12.2023, 15:58

Wiślacy poszli za ciosem i po wygranej w Pucharze Polski pokonali przed własnymi kibicami Górnika Łęczna 4:0. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Goku i dwukrotnie Szymon Sobczak.

Ze zmianą w bramce podeszli do niedzielnej potyczki zawodnicy z R22. Między słupkami zameldował się Kamil Broda, który zachował czyste konto.

Od początku spotkania stroną dominującą była Wisła, która wyszła wysoko i zmuszała gości do bronienia się. Po piętnastu minutach gracze trenera Ireneusza Mamrota rozkręcili się, strzelając nawet bramkę, lecz krakowianie złapali ich na Spalonym i na tablicy wyników wciąż było 0:0.

Trzy minuty później padł już prawidłowy gol, tym razem dla Wisły. Szymon Sobczak dobrze dograł do Goku, który płaskim strzałem otworzył worek z bramkami. Jeszcze przed przerwą dwie okazję miał Sobczak, ale nie zdołał pokonać Woźniaka.

Na kolejne trafienie musieliśmy czekać do drugiej połowy, chociaż znać o sobie dali goście w pierwszej fazie tej części rywalizacji. Trener Mariusz Jop posłał w bój Mikiego Villara i Patryka Gogóła, co rozbudziło ofensywę Białej Gwiazdy.

67. minuta to drugie trafienie dla krakowian, którzy zafundowali sobie drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Sobczak, a sześć minut później ponownie dał się we znaki golkiperowi z Łęcznej, wykorzystując rzut karny po faulu Lukasa Klemenza.

Kropkę nad i zawodnicy z R22 postawili w doliczonym czasie, gdy wynik spotkania na 4:0 ustalił Goku.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 4:0 (1:0)