Czarnogóra lepsza od Azerbejdżanu, występ Beqiraja

3 lata temu | 10.10.2020, 17:11

Podsumowanie występu Wiślaka.

Zgodnie z oczekiwaniami to Czarnogóra, która była uznawana za faworyta tego meczu, lepiej rozpoczęła spotkanie i już po niespełna dziesięciu minutach prowadziła 1:0. Pierwszego gola po dośrodkowaniu Haksabanovicia z rzutu rożnego strzelił Stefan Jovetić, który idealnie odnalazł się przed bramką rywala i wpakował piłkę do siatki. W późniejszym etapie pierwszej części rywalizacji gospodarze nadal prowadzili grę i sprawiali o wiele lepsze wrażenie, jednak nie udawało im się pokonać Balayeva po raz drugi. Kadra Azerbejdżanu mimo tego, że była mniej konkretna, to także mogła pokusić się o gola, a najbliżej tego wyczynu była w 22. minucie, jednak strzał jednego z piłkarzy gości wylądował na bocznej siatce.

Od początku drugiej połowy selekcjoner gości zdecydował się na jedną zmianę. Maksima Medvedeva zastąpił Azar Salahli. Korekta w składzie nie wpłynęła jednak znacząco na obraz gry, bowiem po raz kolejny lepiej wyglądali gospodarze, którzy powinni w tym meczu wygrać zdecydowanie bardziej okazale, ale w wielu sytuacjach zabrakło im wykończenia. Nie zabrakło go jednak w 72. minucie, gdy wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Igor Ivanović skierował piłkę do siatki i dał swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Prowadzenie, którego do końca meczu już Czarnogóra nie oddała i ostatecznie zgarnęła komplet punktów.

Zawodnik krakowskiej Wisły Fatos Beqiraj pojawił się na murawie w 71. minucie spotkania, zastępując Dino Islamovicia.

Czarnogóra - Azerbejdżan 2:0 (1:0)
1:0 Jovetić 9'
2:0 Ivanović 72'

Czarnogóra: Mijatović - Raspopović, Vujacić, Simić, Radunović - Bakić (63' Kosović), Vukcević (81' Raicković) - Boljević (71' Ivanović), Jovetić (81' Janković), Haksabanović - Islamović (71' Beqiraj)

Azerbejdżan: Balayev - Krivotsyuk, Huseynov, Mustafazada, Medvedev (46' Salahli) - Huseynov, Dzhamalov, Qarayev (60' Diniyev), Alasgarov (79' Abbasov) - Sadikhov (61' Hajiyev), Ghorbani (60' Sheydaev)