CLJ U-19: Zdecydowane zwycięstwo z Escolą

1 rok temu | 29.05.2023, 11:34

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Od początku pierwszej połowy Wisła narzuciła bardzo wysokie tempo gry, piłkarze byli agresywni zarówno w dryblingu, jak i w odbiorze piłki. Krakowianom bardzo dobrze szło budowanie akcji i co najważniejsze - finalizacja tak dobrego początku również nie zawodziła. Oprócz dwóch stuprocentowych niewykorzystanych sytuacji gospodarzom udało się w pierwszej części gry strzelić przyjezdnym z Warszawy aż 4 bramki. Pierwszy gol padł po błędzie bramkarza Escoli, który podał wprost pod nogi Michała Głogowskiego, a ten wykorzystał daną mu szansę. Następne trzy trafienia to festiwal strzelecki Marcina Bartonia, lecz warto docenić też dobre dogranie Karola Tokarczyka oraz dwie asysty w wykonaniu Jakuba Złocha.

Trudniejsza druga część spotkania

Druga połowa meczu rozpoczęła się od dwóch bramek dla Escoli po błędach indywidualnych Wiślaków. Pierwszego gola goście zdobyli robiąc użytek z rzutu wolnego, z kolei drugi padł po błędzie w ustawieniu obrony, którego Escola wykorzystała, strzelając do siatki z akcji sam na sam. W drugich 45 minutach Biała Gwiazda straciła kontrolę nad meczem, pozwalając na więcej ekipie ze stolicy. Goście stanęli przed szansą na zmniejszenie rozmiarów porażki za sprawą 11-nastkę na 4:3, lecz strzał obronił Patryk Letkiewicz.

„Tak, jak mówiłem już zawodnikom - pierwsza połowa była prawdziwym koncertem w naszym wykonaniu. Takie chęci, takie zaangażowanie to jest top performance i fantastycznie się to oglądało. Druga połowa była niestety dużo gorsza, Escola wyszła ustawiona inaczej i postawiła wszystko na jedną kartę. Trzeba oddać gościom, że świetna gra w drugiej połowie była ich zasługą, więc należy im się za to duży szacunek. Mogliśmy lepiej kontrolować cały mecz, na tym też będziemy się teraz skupiać, przygotowując się do kolejnych spotkań” - skomentował trener zespołu U-19, Adrian Filipek.

Wisła Kraków U-19 - Escola Varsovia Warszawa U-19 4:2 (4:0)
bramki dla Wisły: Michał Głogowski 5′, Marcin Bartoń 12′, 19′, 29′,

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): P. Letkiewicz - J. Złoch, K. Sałamaj, K. Przybyłko, K. Skrobański, M. Kutwa (C), M. Głogowski, W. Urbański, M. Bartoń, K. Tokarczyk, P. Starzyński