CLJ U-18: Zwycięskie zakończenie

3 lata temu | 06.12.2020, 15:14

Sprawozdanie z meczu CLJ U-18.

17. kolejka Centralnej Ligi Juniorów przywiodła Wiślaków do Łodzi, gdzie w samo południe stanęli w szranki z miejscowym UKS-em SMS-em. Od pierwszego gwizdka arbitra podopieczni trenera Adriana Filipka przeszli do zdecydowanych ataków, chcąc jak najszybciej umieścić piłkę w siatce. Już w 2. minucie gracze spod Wawelu stanęli przed dogodną sytuacją na zdobycie pierwszej bramki, ale ta sztuka im się nie powiodła. Jednak stosunkowo szybko, bo już w 8. minucie, gracze spod Wawelu mogli cieszyć się z prowadzenia, które pewnym strzałem z rzutu karnego zapewnił Kacper Chełmecki. Chwilę później bliski szczęścia był także Sławomir Chmiel, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki UKS-u. Gospodarze stosowali wysoki pressing, próbowali odpowiedzieć i poszukiwali bramki wyrównującej, ale dobrze dysponowana defensywa Białej Gwiazdy wraz z Piotrem Zagórowskim skutecznie odpierała jakiekolwiek próby ataku ze strony łódzkiego zespołu. Podobną skuteczność w obronie zachowali również gospodarze, którzy do końca pierwszej połowy nie pozwolili wykreować więcej okazji Wiślakom, którzy do schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą.

Kropka nad i po przerwie

W drugiej połowie łodzianie robili wszystko co w ich mocy, by wyrównać stan pojedynku, ale nie potrafili sforsować dobrze zorganizowanej obrony gości, którzy z kolei dłużej utrzymywali się przy piłce i wymieniali szereg podań, szybko przemieszczając się w pobliże pola karnego UKS-u. Wisła zyskiwała coraz to większą przewagę, którą udokumentowała w minucie 68. minucie, kiedy to Kacper Chełmecki po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców. Nie był to jednak ostatni strzelecki akcent młodego gracza, bowiem na sześćdziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Chełmecki po raz kolejny dał się we znaki obrońcom i bramkarzowi gospodarzy i umieścił piłkę w bramce, kompletując tym samym hat-trick. Gracze UKS-u próbowali powalczyć jeszcze o trafienie honorowe, lecz nie zdołali znaleźć recepty na pokonanie Piotra Zagórowskiego i w finalnym rozrachunku Wisła Kraków pokonała UKS SMS Łódź 3:0 i zameldowała się na pozycji lidera rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18.

UKS SMS Łódź - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
0:1 Kacper Chełmecki (k.) 8’
0:2 Kacper Chełmecki 68’
0:3 Kacper Chełmecki 89’

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Piotr Zagórowski – Mateusz Magdziarz, Arkadiusz Ziarko, Kamil Głogowski, Daniel Hoyo-Kowalski – Piotr Ćwik, Kacper Duda, Sławomir Chmiel, Wiktor Szywacz, Piotr Starzyński – Kacper Chełmecki

Ławka rezerwowych: Miłosz Jaskuła, Kacper Myszogląd, Dominik Sarga, Jakub Rachfalik, Karol Sałamaj, Mariusz Kutwa, Paweł Koncewicz-Żyłka