CLJ U-18: Z Podlasia z kompletem punktów

2 lata temu | 20.11.2021, 18:28

Sprawozdanie z meczu CLJ U-18.

Już w 5. minucie Wiślacy objęli prowadzenie w sobotnim starciu, kiedy to z prawej strony dośrodkował Arkadiusz Ziarko, a Marcin Bartoń skorzystał z błędu obrońcy gospodarzy i wpakował piłkę do siatki. Jagiellonia starała się szybko zareagować na utratę gola i ruszyła do ataku. W 13. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył Oscar Mabiala i było 1:1. W kolejnej fazie gry krakowianie kreowali sobie następne sytuacje, będąc aktywniejszą drużyną, ale gospodarze odgryzali się groźnymi kontrami i jedną z nich zamienili na gola. W 23. minucie Oscar Mabiala zagrał do Jakuba Lutostańskiego, a ten minął Kamila Głogowskiego i pokonał Kacpra Szewczyka. Przez kolejne kilkanaście minut zespół z Podlasia inteligentnie rozgrywał piłkę i wygrywał pojedynki jeden na jeden z podopiecznymi trenera Adriana Filipka. W końcowych minutach pierwszej połowy krakowianie mieli jeszcze okazje na wyrównującą bramkę, jednak wynik już się nie zmienił.

Pokaz charakteru

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli goście. Wisła była aktywniejszym zespołem i próbowała zneutralizować atuty graczy z Białegostoku, co przynosiło zamierzone efekty. W 62. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Arkadiusz Ziarko, w piłkę nieczysto trafił Kacper Chełmecki, a zamieszanie wykorzystał Marcin Bartoń, który bez wahania uderzył na bramkę i nie dał szans Jakubowi Jesionkowi. W kolejnych fragmentach obie ekipy miały swoje sytuacje do zdobycia bramki. Wiślaków ratował Kacper Szewczyk oraz Kacper Skrobański, który wybijał futbolówkę z linii bramkowej, z kolei gospodarze zdołali wybronić kilka stuprocentowych akcji pod własną bramką. W 82. minucie na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Kacper Chełmecki i choć jego próba została zablokowana, to piłka ponownie trafiła do zawodnika Białej Gwiazdy, a ten za drugim razem strzelił nie do obrony i dał swojej drużynie prowadzenie. Pomimo dużego zaangażowania piłkarzy Żółto-Czerwonych wynik nie uległ już zmianie i to Wisła wywiozła z Białegostoku pełną pulę.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:3 (2:1)

Bramki dla Wisły: Bartoń 5′, 62′, Chełmecki 82′

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Jakub Jesionek, Damian Wojdakowski, Jakub Burkowski, Stanisław Ubermanowicz, Kacper Piórkowski, Oscar Mabiala, Bartosz Bernatowicz (C), Michał Mościcki, Michał Surzyn, Jakub Lutostański, Radosław Zyśk

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk, Karol Sałamaj, Paweł Koncewicz-Żyłka, Kamil Głogowski (C), Kacper Skrobański, Dorian Gądek, Arkadiusz Ziarko, Jacek Gurgul, Marcin Bartoń, Kacper Chełmecki, Wojciech Urbański