CLJ U-18: Udany start młodych Wiślaków, Górnik pokonany

3 lata temu | 14.08.2021, 16:40

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Po wakacyjnej przerwie od ligowych zmagań juniorzy starsi Wisły wrócili do gry, stając w szranki z Górnikiem Zabrze. Po pierwszym gwizdku sędziego zarówno gospodarze, jak i goście z wielką rozwagą przystąpili do rywalizacji, wzajemnie się badając. Z biegiem czasu przewaga zaczęła się klarować po stronie zawodników spod Wawelu. Podopieczni trenera Filipka przejęli inicjatywę i przeszli do realizacji swoich założeń, forsując bramkę przyjezdnych. Kolejne sytuacje i stałe fragmenty gry nie przynosiły jednak efektów. Mimo to krakowianie nie składali broni i ich postawa przyniosła zamierzony efekt, kiedy to w 27. minucie podanie Arkadiusza Ziarko na gola zamienił król strzelców poprzedniego sezonu - Kacper Chełmecki. Po strzelonej bramce obraz gry się nie zmieniał - Wisła wciąż napierała na bramkę rówieśników z Zabrza, nie wykorzystując szans na podwyższenie wyniku.

Jedna do przerwy, dwie po przerwie

W drugiej części spotkania krakowianie nie zwolnili tempa i wyprowadzali kolejne groźne ataki. W 47. minucie swoją szansę na zdobycie gola zmarnował dobrze dysponowany w tym spotkaniu Michał Głogowski, oddając w doskonałej sytuacji mocny płaski strzał, który bramkarz Trójkolorowych sparował na poprzeczkę bramki. Wisła wciąż dążyła do strzelenia drugiego gola, który wprowadziłby więcej spokoju w szeregi drużyny z Krakowa. W 65. minucie bliski podwyższenia wyniku był Paweł Koncewicz-Żyłka, zamykając na dalszym słupku dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz zabrzański bramkarz wykazał się niesamowitym refleksem. Osiem minut później było 2:0 dla gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym płaskim strzałem na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Bartosz Seweryn. Ten sam zawodnik w 77. minucie potwierdził dobrą dyspozycję i po raz drugi umieścił futbolówkę w bramce. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie, a podopieczni trenera Filipka po efektownym zwycięstwie zapisali na swoje koncie trzy punkty.

Wisła Kraków U-18 - Górnik Zabrze U-18 3:0 (1:0)
1:0 Kacper Chełmecki 27’
2:0 Bartosz Seweryn 73’
3:0 Bartosz Seweryn 77’

Wisła Kraków U-18 (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk - Mariusz Kutwa, Kamil Głogowski, Paweł Koncewicz-Żyłka, Filip Jania - Dorian Gądek, Kacper Duda - Bartosz Seweryn, Michał Głogowski, Arkadiusz Ziarko – Kacper Chełmecki

Rezerwowi: Arkadiusz Krzyżanowski, Feliks Grzybowski, Marcin Górkiewicz, Tafara Madembo, Franciszek Stachoń, Ashley Akpan, Mateusz Stanek