CLJ U-18: Trzy punkty ze Śląskiem

2 lata temu | 30.10.2021, 14:43

Sprawozdanie z meczu Wiślaków.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie pod polem karnym Śląska. Taka gra przyniosła efekty po 10 minutach, kiedy to po mocnym dośrodkowaniu po ziemi Karola Sałamaja piłkę do siatki klatką piersiową skierował Mateusz Stanek. Przez kolejne kilkanaście minut obie drużyny na przemian próbowały stworzyć sobie sytuacje do zdobycia gola - przyjezdni grając atakiem pozycyjnym, a Wisła kontrując. W pierwszych 45 minutach oglądaliśmy jeszcze tylko niecelną próbę z linii pola karnego Stanka i krakowianie schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Na początku drugiej odsłony Wiślacy przeprowadzili kilka składnych akcji, a po jednej z nich blisko zdobycia gola był Arkadiusz Ziarko, który pojawił się na boisku od 46. minuty za Wojciecha Urbańskiego. W 67. minucie przed szansą na bramkę stanęli goście, ale Białą Gwiazdę uratował rezerwowy Feliks Grzybowski, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Przez kolejne minuty podopieczni trenera Filipka w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe i byli stroną przeważającą także, jeśli chodzi o kreowanie sytuacji podbramkowych. Jedną z nich w końcówce wykorzystał Arkadiusz Ziarko, który mocnym strzałem przy słupku pokonał Oskara Mielcarza. Wisła pokonała Śląsk 2:0.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

1:0 Stanek 10′
2:0 Ziarko 67′

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk, Karol Sałamaj, Filip Jania, Kacper Skrobański, Kamil Głogowski (C), Mariusz Kutwa, Wojciech Urbański, Jacek Gurgul, Mateusz Stanek, Marcin Bartoń, Kacper Chełmecki

Śląsk Wrocław (skład wyjściowy): Oskar Mielcarz, Mateusz Stawny, Allen Rozum, Filip Kozłowski, Michał Szmigiel, Dawid Matuszewski, Kacper Dachnowski, Aleksander Wołczek, Kacper Łyszczarczyk, Eryk Sikora, Dawid Gruszecki