CLJ U-18: Trzecie zwycięstwo i komplet punktów

4 lata temu | 30.08.2020, 19:48

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Spotkanie w Sopocie rozpoczęło się w samo południe. Już od pierwszego gwizdka obie drużyny starały się realizować przedmeczowe założenia i próbowały przejąć kontrolę nad meczem, potrafiąc stworzyć sobie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak bramkarze stawali na wysokości zadania. Wszystko jednak zmieniło się w 15. minucie, kiedy jeden z zawodników gospodarzy został ukarany czerwoną kartką, skutkiem czego Lechia zmuszona była kontynuować to spotkanie w osłabieniu.

Wiślacy próbowali ten stan rzeczy wykorzystać i ruszyli do skomasowanych ataków, co przyniosło oczekiwany efekt w postaci bramki, której autorem został Kacper Chełmecki. Krakowianie nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu i dążyli do jak najszybszego strzelenia drugiego gola, ale defensywa gdańszczan do końca pierwszej połowy skutecznie hamowała ofensywne zapędy Białej Gwiazdy.

Po zmianie stron gracze spod Wawelu nadal starali się wykorzystać grę w przewadze i konstruowali kolejne składne akcje, szukając sposobu na pokonanie golkipera Lechii. Konsekwencja w ofensywnych poczynaniach została nagrodzona i Kacper Chełmecki po raz drugi tego dnia umieścił piłkę w siatce i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Przy dwubramkowym prowadzeniu podopieczni trenera Adriana Filipka zaczęli grać spokojniej i rozważniej, jednak cały czas napierali na bramkę drużyny z Gdańska i udało im się dołożyć jeszcze jedno trafienie, a wynik na 3:0 ustalił Mateusz Magdziarz.

Po trzech spotkaniach Wisła ma na swoim koncie komplet punktów i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie Śląskowi Wrocław. O kolejne zwycięstwo Biała Gwiazda powalczy już w najbliższą sobotę, kiedy w Myślenicach rozegra derby z Cracovią.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
0:1 Kacper Chełmecki
0:2 Kacper Chełmecki
0:3 Mateusz Magdziarz

Wisła (skład wyjściowy): Miłosz Jaskuła - Tafara Madembo, Filip Jania, Jakub Rachfalik, Kamil Głogowski - Piotr Ćwik, Sławomir Chmiel, Kacper Duda, Kacper Myszogląd, Wiktor Szywacz - Kacper Chełmecki

Grali również: Mariusz Kutwa, Mateusz Magdziarz, Piotr Starzyński, Arkadiusz Ziarko, Dorian Gądek