CLJ U-18: Punkt w starciu z Górnikiem

2 lata temu | 27.11.2021, 16:45

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Pierwsza połowa tego spotkania była rozgrywana w trudnych warunkach, gdyż na murawie zalegała warstwa świeżego śniegu. Obie drużyny miały zatem pewne problemy z kontrolą piłki, co przekładało się na okazje bramkowe dla przeciwnika. Wynik meczu w 12. minucie otworzył Cyprian Włodarczyk, który pewnym strzałem pokonał Kacpra Szewczyka. Kilka minut później odpowiedziała Wisła. Piłkę na wolne pole otrzymał Marcin Bartoń, który zwiódł obrońcę Górnika i zagrał do Kacpra Chełmeckiego, a ten wpakował futbolówkę do siatki. W 24. minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. Tym razem golkipera Białej Gwiazdy pokonał Kamil Moraczewski. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje sytuacje, ale nie zdołały wykorzystać żadnej z nich, skutkiem czego do przerwy Górnik prowadził przy na obiekcie przy ulicy Jaskółczej 2:1.

Roztrzygnięcie w końcówce

Po zmianie stron krakowianie zaatakowali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Zabrzanie z czasem również zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Kacpra Szewczyka, starając się wykorzystać indywidualne błędy Wiślaków. Na rozstrzygnięcia trzeba było jednak poczekać niemal do ostatniej akcji, którą wyprowadzili gracze spod Wawelu. Wóczas w zamieszaniu pod bramką Mateusza Bartusika najlepiej zachował się Bartoń, który skierował futbolówkę do siatki, czym ustali wynik pojedynku i zapewnił swojej drużynie cenny punkt.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:2 (2:1)
1:0 Włodarczyk 12′,
1:1 Chełmecki 18'
2:1 Moraczewski 24′
2:2 Bartoń 90′

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): Mateusz Bartusik - Bartosz Rutkowski, Kosma Zawada (C), Maksymilian Gandziarowski, Patryk Pytlewski, Dawid Ajenjo Hyjek, Dominik Kulon, Mikołaj Mekler, Iwo Świerkot, Cyprian Włodarczyk, Kamil Moraczewski

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk - Karol Sałamaj, Paweł Koncewicz-Żyłka, Kacper Skrobański, Kamil Głogowski (C) - Mariusz Kutwa Dorian Gądek, Arkadiusz Ziarko, Wojciech Urbański - Marcin Bartoń, Kacper Chełmecki