CLJ U-18: Portowcy silniejsi od Wiślaków [ZDJĘCIA]

3 lata temu | 29.11.2020, 15:05

Młodzi Wiślacy pokonali przez rywala.

Po zwycięskim pojedynku z warszawską Escolą Varsovia zawodnicy Białej Gwiazdy przystąpili do meczu z Pogonią zmotywowani i skoncentrowani na walce o kolejne trzy punkty. Dobrą dyspozycją wykazali się również zawodnicy ze Szczecina, którzy już na początku spotkania wykreowali sobie kilka akcji, ale ostatecznie okazały się one nieskuteczne. W 14. minucie szansy na zagrożenie rywalom nie wykorzystał Piotr Starzyński, który po długim podaniu od Daniela Hoyo-Kowalskiego, został uprzedzony przez obrońcę. Już dwie minuty później Jakub Zima nieprecyzyjnie uderzył piłkę, posyłając ją wysoko nad bramką. Dobrą sytuację miał również Kacper Duda, który posłał futbolówkę w pole karne, czym przysporzył kłopotów Portowcom, jednak akcja ta zakończyła się interwencją bramkarza. W 36. minucie po udanej akcji Pogoń Szczecin objęła prowadzenie po strzale Korczakowskiego, otwierając wynik spotkania. W trakcie pierwszej połowy trener Wiślaków został zmuszony do dokonania zmiany - w miejsce kontuzjowanego Jakuba Zimy na boisku pojawił się Piotr Ćwik. Gospodarze starali się jeszcze odpowiedzieć groźnymi akcjami Magdziarza, Dudy i Starzyńskiego, ale również bezskutecznie.

>>>ZDJĘCIA Z MECZU<<<

Przewaga po stronie rywala

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Kilka okazji stworzyli sobie zawodnicy gości. Gospodarze odpowiedzieli groźną akcją Dudy, który po podaniu Chełmeckiego oddał mocny strzał w kierunku bramki rywala. W następnej części spotkania kolejnymi skutecznymi interwencjami popisali się bramkarze obu drużyn, skutecznie broniąc dostępu do własnej bramki. Swoich sił próbował chociażby Chmiel, ale nie był w stanie zakończyć przeciwnika. Osiem minut przed koniec spotkania sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Łukasik. Pomimo ambicji i walki Wiślakom nie udało się zmniejszyć rozmiaru porażki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

Wisła Kraków U-18 - Pogoń Szczecin U-18 (0:1) (0:2)
0:1 Korczakowski 36’
0:2 Łukasik 85’ (k.)

Wisła Kraków U-18: Piotr Zagórowski - Mateusz Magdziarz, Arkadiusz Ziarko, Kamil Głogowski, Daniel Hoyo – Kowalski, Jakub Zima (36’ Piotr Ćwik), Wiktor Szywacz (61’ Sławomir Chmiel), Kacper Duda (61’ Mariusz Kutwa), Aleksander Buksa, Kacper Chełmecki, Piotr Starzyński

Pogoń Szczecin U-18 (skład wyjściowy): Łukasz Łęgowski – Jakub Lis, Dawid Rezaeian, Maciej Białczyk, Wiktor Żurawski, Kamil Kort, Kacper Zaborski, Kacper Łukasik, Hubert Turski, Olaf Korczakowski, Mariusz Fornalczyk

Ławka rezerwowych: Maciej Styn, Jakub Stachnik, Mateusz Bąk, Fabian Grzelka, Michał Samborski, Szymon Cybulski, Vadym Zaleskyi