CLJ U-18: Porażka lidera w Myślenicach

3 lata temu | 08.05.2021, 15:06

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmiał punktualnie o godzinie 12.00, a obie drużyny rozpoczęły walkę o cenne ligowe punkty. Jako pierwsi cios wyprowadzili goście, którzy w 9. minucie objęli prowadzenie. Dobre podanie z głębi pola trafiło pod nogi napastnika zabrzan, który przelobował wychodzącego z bramki Miłosza Jaskułę i otworzył wynik spotkania. Biała Gwiazda ruszyła do ataku, dłużej utrzymywała się przy piłce i poszukiwała sposobu na sforsowanie linii obronnej Górnika, lecz bezskutecznie. Zupełnie inaczej wyglądało to pod wiślacką bramką, w której to piłka ponownie znalazła się w 17. minucie, a goście mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. Gospodarze próbowali odpowiadać i kreowali sobie dobre sytuacje strzeleckie. Jedną z nich miał między innymi Piotr Ćwik, który znalazł się w bocznym sektorze pola karnego i zdecydował się na uderzenie, ale posłał futbolówkę ponad poprzeczką. Wisła prowadziła grę, natomiast Górnik groźnie kontratakował, co przyniosło efekt w 28. minucie, kiedy to Trójkolorowi po raz trzeci pokonali Miłosza Jaskułę. Podopieczni trenera Adriana Filipka nie zamierzali jednak składać broni i uparcie dążyli do odrabiania strat. W samej końcówce pierwszej połowy arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania w polu karnym zabrzan i podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Kacper Chełmecki, dając nadzieję, że losy tego pojedynku można jeszcze odwrócić.

Konkrety po stronie zabrzan

Na drugą połowę Wiślacy wyszli niezwykle zmotywowani, chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową, ale w 56. minucie gracze z województwa śląskiego podcięli skrzydła gospodarzom, trafiając po raz czwarty. Bronią Górników były stałe fragmenty gry, które raz za razem stwarzały zagrożenie pod bramką Miłosza Jaskuły. Jedenaście minut później podopieczni trenera Jana Żurka dobrze zagrali ze stojącej piłki i zanotowali trafienie numer pięć. Krakowianie do ostatnich chwil walczyli o zniwelowanie strat, lecz tego dnia obrona Górnika nie dała się już zaskoczyć, skutkiem czego spotkanie w Myślenicach zakończyło się porażką Białej Gwiazdy 1:5.

Wisła Kraków U-18 - Górnik Zabrze U-18 1:5 (1:3)
Bramka dla Wisły: Kacper Chełmecki

Wisła Kraków: Miłosz Jaskuła - Patryk Warczak, Jakub Rachfalik, Kamil Ładyga, Arkadiusz Ziarko - Franciszek Stachoń, Wiktor Szywacz - Karol Sałamaj (76’ Jakub Krzyżanowski), Piotr Ćwik, Sławomir Chmiel - Kacper Chełmecki (66’ Dominik Sarga)

Górnik Zabrze (skład wyjściowy): Maksymilian Ćwik - Daniel Cieśla, Kosma Zawada, Maksymilian Gandziarowski, Krzysztof Wingralek - Wiktor Skała, Jakub Szczepanik, Kamil Moraczewski, Erwin Kołodziejczyk, Jakub Okaj - Bartłomiej Iwański