CLJ U-18: Porażka w Derbach Krakowa

2 lata temu | 10.10.2021, 11:39

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 9. minucie, kiedy to z rzutu wolnego Kacpra Szewczyka próbował zaskoczyć jeden z zawodników gospodarzy. Piłka wylądowała jednak minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później niedokładnie futbolówkę wybijał Szewczyk, który podał pod nogi przeciwnika. Bramkarz Wisły zdołał jednak zrehabilitować się udaną interwencją, odbijając strzał napastnika Pasów. W 23. minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony bramkę głową zdobył Jakub Gut. Po straconym golu Wiślacy próbowali szybko zareagować, jednak nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy. Pasy z kolei wyraźnie uspokoiły grę i utrzymywały się przy piłce. Tuż przed przerwą miejscowi groźnie zaatakowali, ale obrońcom Białej Gwiazdy udało się oddalić zagrożenie i po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał wynik 1:0.

Brak skuteczności

Drugą odsłonę odważnie rozpoczęli goście. Najpierw z rzutu wolnego niezłym strzałem popisał się Tafara Madembo, jednak piłka nieznacznie minęła słupek bramki rywala. W 52. minucie zagrał na prawą stronę, gdzie był Arkadiusz Ziarko. Uderzenie pomocnika Wisły wybronił jednak golkiper gospodarzy. Przez kolejne minuty zawodnicy z R22 próbowali zaskoczyć defensywę Cracovii, lecz była ona bardzo czujna. W 78. minucie przed szansą na doprowadzenie do wyrównania stanął Wojciech Urbański, ale po podaniu od Madembo trafił tylko w bramkarza. W 87. minucie dośrodkowanie pomocnika Cracovii wylądowało na poprzeczce bramki Szewczyka, ale żaden z graczy gospodarzy nie ruszył do dobitki. W końcówce świetną okazję na pokonanie bramkarza miał jeszcze Ziarko, lecz jego próbę z lewej strony wybronił Kramarz. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był Kacper Chełmecki, jednak chwilę wcześniej sędzia dopatrzył się spalonego Wisły w tej akcji, a więc o rzucie karnym nie mogło być mowy. Komplet punktów powędrował zatem na konto Cracovii.

Cracovia - Wisła Kraków 1:0 (1:0)
1:0 Jakub Gut 23'

Cracovia (skład wyjściowy): Filip Kramarz - Oliwier Hyla, Oskar Wójcik, Jan Ziewiec, Jan Mróz - Bartłomiej Kolec, Maciej Mrozik, Wiktor Łuczyk, Adam Kapusta - Przemysław Kapek, Jakub Gut

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk, Karol Sałamaj, Tafara Madembo, Paweł Koncewicz-Żyłka, Kamil Głogowski, Dorian Gądek, Arkadiusz Ziarko, Jacek Gurgul, Marcin Bartoń, Kacper Chełmecki, Feliks Grzybowski