CLJ U-18: Podział punktów z Legią

2 lata temu | 17.11.2021, 16:46

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Jako pierwsi zagrożenie pod bramką gospodarzy stworzyli goście, które we własnej szesnastce oddalili jednak defensorzy Wisły. Po tej sytuacji do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Adriana Filipka, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. W 9. minucie krakowianie objęli prowadzenie, a zamieszanie w polu karnym rywala po uderzeniu Arkadiusza Ziarko wykorzystał Marcin Bartoń i głową skierował futbolówkę do siatki. Biała Gwiazda po zdobytej bramce dążyła do zdobycia kolejnego gol, lecz sztuka ta nie powiodła im się przed przerwą. W 33. minucie golkipera ekipy ze stolicy próbowali zaskoczyć Kacper Chełmecki i Marcin Bartoń, ale ich strzały zostały zablokowane. Wynik już się nie zmienił.

Dynamiczna gra

Pierwszy kwadrans drugiej połowy obfitował w mnóstwo sytuacji podbramkowych. W 47. minucie Biała Gwiazda podwyższyła wynik spotkania za sprawą gola Kacpra Chełmeckiego, który pokonał bramkarza rywali w sytuacji jeden na jeden. Trzy minuty później po faulu Wiślaków we własnym polu karnym sędzia podyktował jedenastkę dla Legii. Kacper Szewczyk nie dał się jednak pokonać i gospodarze w dalszym ciągu prowadzili dwiema bramkami. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony i strzale głową rezerwowego Dawida Kiedrowicza, golkiper Wisły nie mógł już nic zrobić i było 2:1. Przez kolejne kilkanaście minut grę prowadzili piłkarze z Warszawy, ale zawodnicy spod Wawelu czujnie pracowali w defensywie, nie dając się zaskoczyć. W 76. minucie gospodarze stworzyli sobie klarowną okazję do strzelenia trzeciego gola. Po akcji lewą stroną futbolówka trafiła pod nogi Feliksa Grzybowskiego, ale ten uderzył obok słupka bramki Legii. W 84. minucie gracze ze stolicy wyrównali stan rywalizacji, a autorem trafienia został drugi z rezerwowych - Fryderyk Janaszek. W końcówce oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, a najlepszą po niedokładnym wybiciu Kacpra Szewczyka zmarnował zawodnik gości i mecz zakończył się podziałem punktów.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 2:2 (1:0)

1:0 Bartoń 9′
2:0 Chełmecki 47′
2:1 Kiedrowicz 53’
2:2 Janaszek 84′

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Kacper Szewczyk, Karol Sałamaj, Filip Jania, Kamil Głogowski (C), Kacper Skrobański, Dorian Gądek, Arkadiusz Ziarko, Jacek Gurgul, Marcin Bartoń, Kacper Chełmecki, Wojciech Urbański

Legia Warszawa (skład wyjściowy): Jakub Kowynia, Miłosz Pacek (C), Szymon Bednarz, Kacper Wnorowski, Patryk Romanowski, Jakub Kisiel, Patryk Bek, Igor Strzałek, Dawid Niedźwiedzki, Jordan Majchrzak, Kajetan Staniszewski