CLJ U-18: Pewne zwycięstwo z Gwarkiem!

3 lata temu | 04.09.2021, 17:01

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Pierwszą część spotkania Wiślacy rozpoczęli bardzo aktywnie, raz za razem tworząc zagrożenie pod polem karnym gości. Już w 6. minucie Feliks Grzybowski mógł otworzyć wynik spotkania, ale przegrał minimalnie pojedynek szybkościowy z bramkarzem Gwarka. 10 minut później golkiper rywala nie mógł już nic zrobić, kiedy to po podaniu Doriana Gądka, w pojedynku jeden na jeden, pokonał go Bartosz Seweryn. W 23. minucie Wiślacy prowadzili już 2:0. Po składnej akcji w środku pola i podaniu Mariusza Kutwy nie pomylił się Kacper Chełmecki. Gospodarze mieli w pierwszej połowie jeszcze swoje sytuacje, ale tym razem zabrakło szczęścia.

Druga odsłona tego starcia, to pokaz kontroli gry przez podopiecznych trenera Filipka. Wisła próbowała zdobyć trzeciego gola i mogło się to udać już kilka minut po przerwie, bowiem piłkę w siatce umieścił Feliks Grzybowski. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego w tej sytuacji. Kilka minut później z pola karnego uderzał Kacper Rojkowicz, ale zrobił to minimalnie niecelnie. Najgroźniejszą akcję po zmianie stron piłkarze Białej Gwiazdy przeprowadzili w 63. minucie, kiedy to pojedynek z bramkarzem przegrał Kacper Chełmecki, a zamykający akcję z prawej strony Bartosz Seweryn uderzył minimalnie za wysoko. Nie oznacza to jednak, że goście nie zapędzali się pod pole karne rywala. Swoją najlepszą szansę wypracowali w 83. minucie, lecz piłka najpierw odbiła się od poprzeczki Kacpra Szewczyka, a następnie od linii bramkowej gospodarzy.

Wisła Kraków - Gwarek Zabrze 2:0 (2:0)
1:0 Bartosz Seweryn 17’
2:0 Kacper Chełmecki 23’

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Szewczyk - Kutwa, Madembo, Skrobański - Głogowski, Gurgul, Seweryn, Gądek, Stanek - Chełmecki, Grzybowski