CLJ U-18: Lech pokonany!

2 lata temu | 06.11.2021, 18:45

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Od początku spotkania wysokie tempo narzucili gospodarze i już po 8 minutach gry stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację pod bramką Wisły. Piłkarze Lecha poszli za ciosem i po chwili jeden z nich znalazł się w sytuacji sam na sam z Kacprem Szewczykiem. Golkiper Białej wyszedł jednak zwycięsko z tej konfrontacji. Z każdą kolejną minutą do głosu coraz wyraźniej dochodzili Wiślacy, którzy zdecydowanie częściej gościli pod polem karnym poznaniaków, a to z kolei przekładało się na okazje bramkowe.

Pierwszej nie wykorzystał jeszcze Kacper Chełmecki, który przegrał pojedynek z Mateuszem Mędralą, ale chwilę później po czujnym zachowaniu napastnika Białej Gwiazdy w polu karnym i dobitce, golkiper Kolejorza był już bez szans. Piłkarze spod Wawelu poszli za ciosem, bowiem w 29. minucie Chełmecki po ograniu trzech rywali wyłożył piłkę do Marcina Bartonia, a ten podwyższył wynik na 2:0. Lechici zareagowali zdecydowanie na boiskowe wydarzenia i ruszyli mocno do przodu. Nie wykorzystali jednak swoich sytuacji, a przy okazji nadziali się na kontrę podopiecznych trenera Filipka, którą uderzeniem z 25. metrów sfinalizował Chełmecki, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Poznaniacy próbowali zaatakować jeszcze przed przerwą, ale bramki już nie padły i Wisła schodziła do szatni prowadząc 3:0.

Skuteczna gra w obronie

Drugie 45 minut rozpoczęło się podobnie jak całe spotkanie - od zagrożenia ze strony drużyny gospodarzy. Zepchnęli oni krakowian do defensywy, atakując prawie całym zespołem. Taki sposób gry Lecha dawał okazje Wiślakom, którzy bronili się skutecznie, raz na czas wyprowadzając szybkie kontrataki. Żaden z nich nie zakończył się jednak zdobyciem czwartej bramki. W 67. minucie po zespołowej akcji i zmianie strony na uderzenie z 20. metra przed bramką rywala zdecydował się Arkadiusz Ziarko, który posłał piłkę prosto w okienko bramki Mędrali i ustalił wynik tego pojedynku. Rezultat mógł jeszcze co prawda ulec zmianie, gdyż obie ekipy miały w ostatnim kwadransie swoje sytuacje. Ostatecznie piłka nie wpadła już do siatki i Biała Gwiazda wygrała to spotkanie 4:0.

Lech Poznań - Wisła Kraków 0:4 (0:3)
Bramki: Kacper Chełmecki 20′, 42′