CLJ U-18: Lech lepszy o jedną bramkę

3 lata temu | 11.10.2020, 14:29

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Od pierwszego gwizdka sędziego zespół gospodarzy wyszedł mocno zdeterminowany, aby zaprezentować się dobrze na tle lidera tabeli. Lechici wysoko ustawili się na połowie Wiślaków, chcąc narzucić im swój styl gry. Zespół z Wielkopolski potrafił utrzymywać się przy piłce i próbował gry w ataku pozycyjnym, jednak nie przekładało się to na sytuacje pod bramką strzeżoną przez Miłosza Jaskułę. Po chwili przewagi ze strony Kolejorza do głosu doszli podopieczni trenera Adriana Filipka, którzy kilka razy sprawdzili czujność golkipera gospodarzy, ale ich próby nie przyniosły żadnych konkretów. W 28. minucie Lech dopiął swego i objął prowadzenie. Adrian Ratajczyk wykorzystał prostopadłe podanie i WIślaka. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć swoje prowadzenie, ale nie zdołali wykorzystać nieporozumienia w szykach obronnych gości. Biała Gwiazda starała się jeszcze poszukać okazji na zdobycie pierwszej bramki, ale obrona poznaniaków nie dała się zaskoczyć i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla gospodarzy.

Zdecydowała jedna bramka

Drugą połowę spotkania gracze Lecha rozpoczęli z wielkim animuszem i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji pod wiślacką bramką, jednak żadnej z nich nie potrafili sfinalizować. Po początkowych trudnościach Wiślacy przeszli do kontrofensywy i zaczęli konstruować składne akcje, które sprawiały sporo trudności obrońcom gospodarzy. Swoje okazje w polu karnym Kolejorza mieli m.in. Sławomir Chmiel, Tafara Madembo czy Wiktor Szywacz, jednak żadna z tych prób nie okazała się na tyle skuteczna, by doprowadzić do wyrównania. Poznaniacy z kolei potrafili odpowiadać groźnymi kontratakami, które kończyły się okazjami strzeleckimi. Oba zespoły starały się jeszcze poszukać recepty na zdobycie bramki, lecz ta sztuka nie udało się żadnej ze stron i spotkanie we Wronkach zakończyło się porażką Białej Gwiazdy 0:1.

Lech Poznań U-18 - Wisła Kraków U-18 1:0 (1:0)
1:0 Adrian Ratajczyk 28’

Wisła Kraków: Miłosz Jaskuła - Patryk Warczak, Filip Jania, Paweł Koncewicz-Żyłka, Kamil Głogowski - Jakub Zima (65’ Mariusz Kutwa), Piotr Ćwik (87’ Dorian Gądek), Kacper Myszogląd (59’ Arkadiusz Ziarko), Wiktor Szywacz, Tafara Madembo (87’ Mateusz Magdziarz) - Sławomir Chmiel (87’ Mateusz Stanek)