CLJ U-18: Derby dla Wisły!

2 lata temu | 14.04.2022, 17:58

Sprawozdanie z derbowego meczu CLJ U-18.

Środowa potyczka, jak na Derby przystało, od samego początku wzbudzała wiele emocji, a tempo gry utrzymywało się na wysokim poziomie. Każda ze stron stawała na wysokości zadania, walcząc o najmniejszy centymetr boiska i starając się wywierać presję na przeciwniku. Wiślacy szybko wypracowali sobie rzut wolny, do którego podszedł Arkadiusz Ziarko, jednak uderzona przez niego piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. W kolejnych minutach spotkania obie drużyny nadal toczyły wyrównany pojedynek, szukając okazji do przechytrzenia defensywy rywali. Tuż przed przerwą jeden z graczy Cracovii znalazł się w sytuacji sam na sam z Szewczykiem, ale golkiper Białej Gwiazdy wykazał się refleksem i zaliczył świetną interwencję, chroniąc swój zespół przed stratą gola. Pomimo prób żadnej z drużyn nie udało się uzyskać prowadzenia w pierwszej połowie, skutkiem czego zawodnicy schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa pod dyktando gospodarzy

Po zmianie stron podopieczni Adriana Filipka od razu zaczęli naciskać na rywali, a na efekty nie musieli długo czekać. W 47. minucie Arkadiusz Ziarko wykonał rzut rożny, posyłając futbolówkę wprost na głowę Kamila Głogowskiego, który wystawił ją Piotrowi Starzyńskiemu, a ten umieścił piłkę w siatce, otwierając tym samym wynik spotkania. Gospodarze w dalszym ciągu mocno pressowali swoich przeciwników, dążąc do stworzenia kolejnych sytuacji pod bramką. Swoje próby zaliczyli również Mateusz Stanek i Arkadiusz Ziarko, jednak zabrakło skuteczności. Kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry arbiter odgwizdał faul w polu karnym lokalnego rywala, a następnie podyktował rzut karny, który na drugiego gola dla Wisły zamienił Marcin Bartoń. Cracovia ruszyła do ataku, ale cztery minuty później sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr. Tym razem do piłki podszedł Mateusz Stanek i pewnym trafieniem pokonał bramkarza gości, ustalając wynik Derbów na 3:0 dla Białej Gwiazdy!

Wisła Kraków U-18 - Cracovia U-18 3:0 (0:0)
1:0 Piotr Starzyński 47’
2:0 Marcin Bartoń 75’
3:0 Mateusz Stanek 79’

Skład Wisły Kraków U-18: Kacper Szewczyk - Karol Sałamaj, Kamil Głogowski (C), Kacper Skrobański, Filip Jania, Mariusz Kutwa, Dorian Gądek, Piotr Starzyński, Arkadiusz Ziarko, Mateusz Stanek, Adam Pieniądz oraz Patryk Letkiewicz, Jacek Gurgul, Jakub Krzyżanowski, Wojciech Urbański, Kacper Wolicki, Marcin Bartoń, Kacper Przybyłko