CLJ U-18: Bramkowy festiwal w Szczecinie

4 lata temu | 16.08.2020, 10:20

Sprawozdanie z meczu młodych Wiślaków.

Mecz rozegrany w Szczecinie zdecydowanie lepiej rozpoczęli juniorzy Wisły Kraków, którzy szybko przejęli inicjatywę i zaczęli atakować bramkę Pogoni. W 10. minucie ofensywna gra drużyny spod Wawelu została zwieńczona golem, kiedy to Wiktor Szywacz pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. Młodzi Wiślacy postanowili pójść za ciosem i w 21. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Autorem trafienia był Kacper Chełmecki, który pewnie wykorzystał rzut karny. Skuteczna gra w pierwszej połowie zaowocowała jeszcze dwoma golami. W 30. minucie po sprawnej akcji indywidualnej bramkarza rywali pokonał Paweł Koncewicz-Żyłka, a siedem minut później wynik na 4:0 pięknym uderzeniem z dystansu ustalił Piotr Ćwik. Ostatecznie obie ekipy zeszły do szatni przy prowadzeniu krakowskiej Wisły 4:0.

Szalona druga połowa

Po przerwie obraz gry uległ znaczącej zmianie. Drużyna Pogoni była zdecydowanie bardziej aktywniejsza, co potwierdziły szybko strzelone bramki kontaktowe. Oba trafienia były zasługą stałych fragmentów gry. Najpierw drużyna z województwa zachodniopomorskiego skutecznie wykorzystała rzut karny, a następnie zmniejszyła różnicę bramkową golem z rzutu wolnego.

W 70. minucie meczu sytuacja juniorów Wisły stała się jeszcze trudniejsza, ponieważ Jakub Zima został ukarany czerwoną kartką. Siły jednak dość szybko się wyrównały, bo chwilkę później jeden z zawodników gospodarzy otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę. Ta sytuacja z pewnością dodała animuszu juniorom Białej Gwiazdy, którzy znów przycisnęli obronę rywala.

Najpierw w 83. minucie bramkarza Pogoni pokonał Piotr Starzyński, zdobywając gola w swoim debiucie w wiślackich barwach, a w 90. minucie wynik na 6:2 podwyższył Tafara Madembo, dla którego również było to pierwsze trafienie dla Wisły. Nie był to jednak ostatni akcent tego meczu, ponieważ Pogoń w końcowych minutach zdołała zmniejszyć rozmiary porażki i strzeliła swojego trzeciego gola. Finalnie podopieczni Adriana Filipka zwyciężyli 6:3, zapisując na swoim koncie cenne trzy punkty.

Pogoń Szczecin U-18 - Wisła Kraków U-18 3:6 (0:4)
Bramki dla Wisły: Wiktor Szywacz 10’, Kacper Chełmecki 21’ (k), Paweł Koncewicz-Żyłka 30’, Piotr Ćwik 37’, Piotr Starzyński 83’, Tafara Madembo 90’

Wisła Kraków: Miłosz Jaskuła - Patryk Warczak (70’ Tafara Madembo), Filip Jania, Paweł Koncewicz-Żyłka, Kamil Głogowski (52’ Jakub Rachfalik) - Jakub Zima, Sławomir Chmiel, (52’ Kacper Myszogląd) Piotr Ćwik (60’ Mariusz Kutwa) - Kacper Chełmecki, Wiktor Szywacz, Mateusz Magdziarz (45’ Piotr Starzyński)