CLJ U-17: Wiślacy wicemistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

2 lata temu | 20.06.2022, 20:04

Młodzi Wiślacy ze srebrnym medalem.

>>>ZDJĘCIA<<<

Obie drużyny weszły w mecz bardzo pewnie siebie, chcąc od samego początku w pełnym skupieniu realizować swoje założenia przygotowane na finałowe spotkanie. W pierwszych fragmentach rywalizacji zarówno Wisła, jak i Zagłębie stworzyli sobie składne sytuacje bramkowe. W 6. minucie świetnym uderzeniem dwukrotnie popisał się Michał Głogowski, jednak w obu przypadkach bramkarz z Lubina wypiąstkował futbolówkę poza pole karne. Chwilę później dwoma groźnymi akcjami odpowiedzieli przeciwnicy, ale w pierwszym przypadku doskonale interweniował Jakub Stępak, a w drugim piłka minęła poprzeczkę o kilka centymetrów.

Po pierwszym wyrównanym kwadransie Wiślacy mocniej zaatakowali bramkę Zagłębia - umieścić futbolówkę w siatce próbowali: Wojciech Urbański, Mateusz Stanek i Jakub Krzyżanowski, jednak wszystkie strzały odparł golkiper gości. W 28. minucie zespół z Lubina był bardzo bliski wyjścia na prowadzenie, ale kapitalną paradą wykazał się bramkarz z Krakowa, który nie dopuścił do zdobycia otwierającego gola przez rywali. Niedługo potem świetne prostopadłe podanie za linię obrony posłał Bartłomiej Sowa, lecz kończący akcję Maksymilian Rachfał skierował futbolówkę za linię końcową boiska. W ostatnich 10. minutach pierwszej odsłony optycznie przeważali gracze Zagłębia, którzy kilka razy zagrozili bramce Wiślaków, jednak bez efektu w postaci gola, dlatego zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 0:0.

Zagłębie lepsze w drugiej połowie

Po zmianie stron pierwsi do ataku przystąpili lubinianie, lecz dobrze zorganizowana defensywa Wisły nie pozwoliła rywalom na objęcie prowadzenia. W 51. minucie Biała Gwiazda miała swoją szansę z rzutu wolnego, ale wykonujący stały fragment gry Radosław Skała uderzył w mur, a piłka po rykoszecie powędrowała obok prawego słupka. W kolejnym kwadransie zawodnicy Zagłębia kilkakrotnie próbowali odnaleźć drogę do bramki Stępaka, ale ponownie niezwykłą dyspozycją wykazał się golkiper Wisły. Dopiero w 70. minucie - po wyprowadzeniu szybkiego ataku - przeciwnikom udało się pokonać bramkarza spod Wawelu i otworzyć wynik meczu. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnicy trenera Jałochy próbowali wykorzystać rzut rożny, ale strzał Urbańskiego okazał się niecelny. 3 minuty później rzut wolny na bramkę wyrównującą starał się zamienić Kacper Przybyłko, ale bezskutecznie. Pomimo że zawodnicy ze stolicy Małopolski do ostatniego gwizdka robili wszystko, aby doprowadzić do remisu, to po Mistrzostwo Polski sięgnęli zawodnicy Zagłębia Lubin.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

0:1 Sławiński 70'

Wisła Kraków: Stępak - Rachfał (73 Prochwicz), Górkiewicz, Przybyłko, Krzyżanowski - Pieniądz, Sowa, Skała (82 Zimnicki), Urbański, Głogowski (73 Dusik) - Stanek (61 Woyna-Orlewicz)

Zagłębie Lubin: Matys - Orlikowski, Panasiuk, Fura, Frankowski - Kozdroń (84 Świątek), Tarkowski (61 Wandachowicz), Terlecki (90 Dziewiatowski), Kubacki (90 Moczyński), Masiak (84 Bonikowski) - Sławiński