CLJ: Trzy zwycięstwa

5 lat temu | 09.09.2019, 11:32

Podsumowanie weekendu CLJ.

CLJ U-18:

Podopieczni Marcina Pluty odnieśli drugie zwycięstwo w obecnym sezonie Centralnej Ligi Juniorów i wysoko, bo aż 5:0 pokonali w derbowym spotkaniu zespół Hutnika Kraków. Mecz rozpoczął się pod dyktando Wiślaków, którzy co kilka minut tworzyli sobie sytuacje bramkowe. Prowadzenie Wiśle mógł dać Wiktor Szywacz, jednak nieco się pomylił i dopiero w 28. minucie piłkarzom Białej Gwiazdy po raz pierwszy udało się pokonać bramkarza Hutnika - Patryk Warczak strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Na kwadrans przed końcem nasi zawodnicy podkręcili tempo i dorzucili jeszcze cztery trafienia. Dwa z nich były autorstwa Antoniego Klimka, a po jednym golu do swojego konta dopisali Piotr Ćwik oraz Kacper Myszogląd.

Wisła U-18 zajmuje dziewiątą lokatę w ligowej tabeli, a na swoim koncie zgromadziła siedem punktów. Za tydzień piłkarze Pluty zmierzą się z Arką Gdynia.

Hutnik Kraków - Wisła Kraków 0:5 (0:1)
0:1 Warczak 28’
0:2 Klimek 75’
0:3 Ćwik 84’
0:4 Myszogląd 90'
0:5 Klimek 90+2’

Wisła Kraków: Kot - Warczak, Koncewicz-Żyłka, Maćkowiak, Jania (71’ Szmigielski) - Duda (81’ Gzieło), Szywacz, Nocoń (72’ Ćwik) - Myszogląd, Chełmecki (81’ Wolak), Klimek

CLJ U-17:

W spotkaniu ze Stalą Mielec, Wisłę U-17 poprowadził trener Adrian Filipek, a jego asystentami byli Marcin Kordaszewski oraz Rafał Wisłocki. Pierwsza połowa nie przyniosła stuprocentowych sytuacji bramkowych, a co za tym idzie też i goli. Obie drużyny zeszły na przerwę przy stanie 0:0. Wisła skupiła się przede wszystkim na uderzeniach z dystansu, licząc, że w końcu uda jej się zaskoczyć rywali. W drugiej połowie to rywale starali się zaskoczyć Wiślaków, jednak ci poradzili sobie z zagrożeniem. W 81. minucie Aleksander Zębala zagrał prostopadłą piłkę do Michała Litwy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i ostatecznie pokonał go, umieszczając futbolówkę w bramce, tuż przy dalszym słupku. Biała Gwiazda dowiozła zwycięstwo do końca, co poskutkowało pierwszą w tym sezonie pełną pulą punktów oraz awansem na piąte miejsce w tabeli.

Za tydzień Wisła U-17 zmierzy się z Top 54 Biała Podlaska. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 10.00 przy Reymonta.

Stal Mielec - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
0:1 Michał Litwa 81’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski - Krystian Kuchnia (72’ Michał Anioł), Radosław Zając, Kamil Głogowski, Karol Sałamaj - Dorian Gądek, Mikołaj Zięba (77’ Jakub Niedbała), Karol Tokarczyk (60’ Aleksander Zębala) - Oliwier Oczkowski (77’ Jakub Jania), Michał Litwa, Kacper Zborowski (55’ Bartosz Seweryn)

CLJ U-15:

Przed tygodniem podopieczni trenera Patryka Jałochy pokonali (4:0) Sandecję Nowy Sącz, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera tabeli w grupie D. W 4. kolejce przyszło im rywalizować z Górnikiem Łęczna, który jeszcze nie zaznał smaku zwycięstwa w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Przeciwnik Białej Gwiazdy w trzech spotkaniach zgromadził trzy punkty - po jednym za każdy remisy. O podobny wynik przy Reymonta było jednak ciężko.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, a Wisła już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy spotkania, strzelając cztery gole. W drugiej połowie młodzi zawodnicy zmniejszyli częstotliwość swoich ataków, lecz rywal z Łęcznej nie zdołał tego wykorzystać. W końcówce Wiślacy zdobyli jeszcze jedną bramkę i spisali się na piątkę. Ponadto, mogą pochwalić się nie tylko kompletem zwycięstw, ale też świetnym bilansem bramkowym - 21:1.

Za tydzień Wisła U-15 zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 5:0 (4:0)