CLJ: Trzy scenariusze

4 lata temu | 04.11.2019, 11:21

Podsumowanie poczynań CLJ.

CLJ U-18:

Piłkarze Białej Gwiazdy jako pierwsi wyszli na prowadzenie, otwierając wynik już w 5. minucie za sprawą Kacpra Dudy. Gdy wydawało się, że Wiślacy kontrolują przebieg gry i skutecznie odpierają ataki, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola. Najbliższej szczęścia byli krakowianie, kiedy to po rzucie wolnym piłka zatrzymała się na poprzeczce, a bramkarza rywali próbował zaskoczyć Wiktor Szywacz. Z kolei chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kacper Wydra. W końcowych minutach zrobiło się nerwowo, gdy arbiter podyktował rywalom rzut karny. Na szczęście na wysokości zadania stanął Michał Kot, który wyczuł intencje przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Kolejnym przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie Legia Warszawa.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:1 (1:1)

Wisła Kraków: Kot - Warczak, Gzieło (46' Głogowski), Koncewicz-Żyłka, Jania (78' Pischinger) - Soboń, Szywacz (73' Ćwik), Duda, Klimek, Wydra - Chmiel (68’ Nocoń)

CLJ U-17:

Wiślacy, w ramach 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów udali się w delegację do Białej Podlaskiej, gdzie ich rywalem był miejscowy TOP. Podopieczni Rafała Wisłockiego objęli prowadzenie już po pierwszym kwadransie gry za sprawą Bartosza Seweryna, a podwyższyli je na 2:0 tuż przed przerwą, gdy Michał Litwa wykończył bardzo dobrze skonstruowaną akcję. W drugą połowę Wiślacy nie weszli dobrze i oddali inicjatywę rywalowi, jednak TOP tego nie wykorzystał, przez co na tablicy wyników wciąż oglądaliśmy korzystny rezultat dla Białej Gwiazdy. Po niemrawym początku drugiej części spotkania Wisła wróciła na właściwe tory i dołożyła jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 66. minucie golkipera z Białej Podlaskiej pokonał Dorian Gądek, a kilka minut później to samo zrobił Kacper Myszogląd. Na około kwadrans przed końcem meczu trener Wisłocki wpuścił z ławki Bartosza Kutrzebę, który zmagał się z kontuzją i dopiero niedawno mógł wznowić sezon. Młodemu zawodnikowi Wisły wystarczyło na boisku zaledwie 10 minut, by odwdzięczyć się golem. Końcowy rezultat to 5:0 dla Białej Gwiazdy.

TOP 54 Biała Podlaska - Wisła Kraków 0:5 (0:2)

Bramki: Seweryn (15’), Litwa (43’), Dorian Gądek (66’), Kacper Myszogląd (74’), Bartosz Kutrzeba (87’)

Wisła Kraków: Krzyżanowski - Sałamaj, Zając, Rachfalik (69’ Kutwa), Kuchnia (77’ Kutrzeba) –Gądek, Zięba, Myszogląd (75’ Grzybowski) – Litwa, Tokarczyk (75’ Pietruszka), Seweryn

CLJ U-15: To nie było dobre spotkanie dla podopiecznych trenera Patryka Jałochy. Rywal z Kielc objął prowadzenie w 13. minucie, a podwyższył je po pół godziny gry, dzięki czemu na przerwę schodził przy korzystnym dla siebie wyniku 2:0. Wiślacy liczyli jeszcze na odwrócenie losów spotkania po powrocie na boisko, lecz Korona tego dnia mogła pochwalić się wyjątkową skutecznością i każdą niebezpieczną sytuację w polu karnym Jakuba Stępaka zamieniała na bramkę. W drugiej połowie goście dorzucili jeszcze dwa trafienia, a ostateczny rozmiar porażki wyniósł 0:4. Okazja na rehabilitację nadejdzie 10 listopada, kiedy to Biała Gwiazda zmierzy się z liderem w Lublinie.

Wisła Kraków - Korona Kielce 0:4 (0:2)

Wisła Kraków: Stępak – Głogowski, Przybyłko, Górkiewicz, Rachfał (73’ Kutermak) - Madej, Urbański, Zimnicki (70’ Jaślar), Pieniążek (53’ Pieniądz), Bajor - Stanek (65’ Żmuda)